Parapiyasasi.net
Son dakika: ABD’den ‘İstanbul’ açıklaması geldi
Yazar: -03 Şubat 2023
17

Türkiye ile İsveç ortasındaki tansiyon ve çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakmasının akabinde Almanya, Hollanda ve İsviçre Başkonsoloslukları, muhtemel terör hücumlarını münasebet göstererek diplomatik misyonlarını ziyarete kapatmıştı.

Bakan Soylu reaksiyon göstermişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “60 milyon turist amacı koyduğumuz bir günde, 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimizi açıkladığımız bir günde Türkiye’ye karşı yeni bir ruhsal harp başlattılar. İstedikleri bireyleri mahpustan çıkaramayınca metnin altına imza atan büyükelçiler, Türkiye’ye hukuk operasyonu yapmak isteyen büyükelçiler, artık Türkiye’ye bir terör operasyonu gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Milletlerarası bir operasyonla karşı karşıyayız” diyerek reaksiyon gösterdiği duruma ait bir açıklama da ABD’den geldi.

Bir açıklama da ABD’den geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vedant Patel, düzenlediği basın toplantısında hususa ait sorulan soruyu yanıtladı.

“Öncelikle şunu söylemek isterim ki bizim İstanbul’daki başkonsolosluğumuz açık ve hizmet vermeye devam ediyor. Başka ülkelerin bakanlarının açıklamaları Türkiye’deki kendi diplomatik temsilciliklerini ilgilendiriyor. ABD Dışişleri Bakanlığı, ülke dışındaki vatandaşlarının güvenliğini her şeyden önde fiyat. Bu haftanın başında ve hafta sonu ABD’nin Türkiye’deki temsilcilikleri mümkün terör taarruzlarına karşı ABD vatandaşlarını uyarmıştı” diyen sözcü Patel, İstanbul’da muhakkak yerler konusunda ihtar yapıldığına dikkat çekerek, “Türk yetkililer hususla ilgili soruşturma yapıyor ve hususla ilgili daha fazla bilgi için onlarla konuşmanızı tavsiye ederiz” sözlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar