Parapiyasasi.net
Son dakika: ‘Güvenlik’ ikazlarının akabinde Ankara hareketlendi! Dışişleri’ne çağırıldılar
Yazar: -03 Şubat 2023
10

Türkiye ile İsveç ortasındaki tansiyon ve çok sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim yakmasının akabinde birtakım ülkelerin başkonsoloslukları, muhtemel terör hücumlarını münasebet göstererek diplomatik misyonlarını ziyarete kapatmıştı.

Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldılar

Türkiye’de terör aksiyonu tehdidi mazeretiyle konsolosluklarının çalışmalarına orta veren ülkelerin de ortalarında olduğu 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Soylu: Ruhsal harp

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bahisle ilgili olarak bugün yapıtğı açıklamasında, “60 milyon turist maksadı koyduğumuz bir günde, 46 milyar dolar turizm geliri elde ettiğimizi açıkladığımız bir günde Türkiye’ye karşı yeni bir ruhsal harp başlattılar” demiş, “İstedikleri bireyleri mahpustan çıkaramayınca metnin altına imza atan büyükelçiler, Türkiye’ye hukuk operasyonu yapmak isteyen büyükelçiler, artık Türkiye’ye bir terör operasyonu gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Milletlerarası bir operasyonla karşı karşıyayız” tabirlerini kullanmıştı.

Çelik reaksiyon gösterdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de duruma reaksiyon göstermişti. Çelik, “Ülkemizdeki birtakım büyükelçiliklerin ve başkonsoloslukların ülkemizin güvenlik şartları hakkında telaş yaymaya dönük açıklamalar yaptıklarını görüyoruz. Bunlar sorumsuz açıklamalardır. Bu sorumsuzluk kabul edilemez” açıklamasını yapmıştı.

Ayrıntılar geliyor…

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar