Parapiyasasi.net
Son dakika! Zelzele bölgesinde maaşlar erken yatacak
Yazar: -09 Şubat 2023
8

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, aylıklarını işçi kanunlarına nazaran almakta olup Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da misyon yapanlara, 15 Şubat’ta ödenmesi gereken tüm hak edişlerin, Devlet Memurları Kanunu’nun 164’üncü ve ek 24’üncü unsurları uyarınca acilen ödeneceği bildirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin imzasını taşıyan genelgede, kamu kuruluşlarında kelam konusu vilayetlerde çalışan kontratlı işçi, personel ve öbür işçi hakkında da birebir formda süreç yapılacağının belirtildiği bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“- Ödenecek aylıklar yasal kesintiler yapılmak suretiyle muhasebeleştirilecektir. Banka hesaplarına aktarılan aylıkların ilgili bankalarca işçiye acilen ödenmesi sağlanacaktır.

– Aylıklardan yapılan kesintiler evvelki aylarda olduğu üzere yasal müddetinde gönderilecektir. Vilayet dahilindeki mahalli yönetim üniteleri dahil tüm ilgili ünitelere gerekli duyurunun yapılması ve rastgele bir aksamaya meydan verilmemesi konusunda ilgili ünitelerce bütün önlemlerin alınması gerekmektedir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar