Parapiyasasi.net
SPK 16 internet sitesi için harekete geçti
Yazar: -17 Şubat 2023
12

SPK haftalık bültenine nazaran Şura, Halk Yatırım Menkul Bedeller AŞ’nin 1 milyar 250 milyon lira, Volkswagen Doğuş Finansman AŞ’nin 600 milyon lira, Tam Finans Faktoring AŞ’nin 306 milyon 500 bin lira, Oyak Yatırım Menkul Bedeller AŞ’nin 3 milyar 800 milyon lira borçlanma aracı başvurusunu onayladı.

ATR Bağımsız Kontrol ve Özgür Muhasebeci Mali Müşavirlik AŞ’nin “Sermaye Piyasasında Bağımsız Kontrolle Yetkili Kuruluşlar Listesi”ne alınma talebi olumlu karşılandı.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat kapsamında yapılan incelemeler sonucunda Yorum YMM ve Bağımsız Kontrol AŞ ve 3 bireye, Kervansaray Yatırım Holding AŞ (KERVN) hisse piyasasında gerçekleştirilen süreçler ile ilgili olarak yapılan inceleme sonucunda 1 bireye idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Kurul, Türkiye’de yerleşik bireylere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı süreç yaptırıldığı belirlenen 16 internet sitesine erişimin engellenmesi için gerekli türel süreçlerin yapılmasına karar verdi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar