Parapiyasasi.net
SPK’dan piyasa bozucu haberlerle ilgili açıklama
Yazar: -24 Mayıs 2023
5

SPK’den yapılan yazılı açıklamada, birtakım basın yayın organlarında ve toplumsal medyada Borsa İstanbul hisse piyasasında süreç gören şirketler hakkında rastgele bir bilgi ve evraka dayanmayan, gerçeği yansıtmayan, mesnetsiz sözlerin yer aldığı aktarıldı.

Uluslararası piyasalara tam entegre olan sermaye piyasasının muteber, şeffaf, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir ortamda işlediği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması birinci önceliğimizdir. Borsa İstanbul’da gerçekleştirilen süreçler, Şuramız ve Borsa İstanbul tarafından anlık olarak takip edilmektedir. Sermaye piyasasının inanç ve istikrar içinde işleyişini bozacak açıklamaların yanı sıra piyasa bozucu süreç ve hareketlerin tespiti halinde, Sermaye Piyasası Kanunu kararları çerçevesinde, Şuramız tarafından sorumlular hakkında cezai ve idari yaptırımlar uygulanacaktır.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar