Parapiyasasi.net
Spotify, NFT’ler aracılığıyla müziğe erişimi test ediyor
Yazar: -23 Şubat 2023
7

HANDE BERKTAN

Çevrimiçi müzik pazarının başkanı Spotify’dan Web3 açılımı. İsveçli şirket, ABD, İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da NFT’ler aracılığıyla açılabilecek çalma listelerinin pilot çalışmasını yapıyor. Uygulamaya nazaran kullanıcılar sahip oldukları NFT’lere entegre edilmiş çalma listelerine erişebiliyor. Müsaade verilen ülkelerde kullanıcılar, bu özelliği cüzdanlarını platforma bağlayarak kullanabiliyor.

Pilot program yalnızca Android işletim sistemi üzerinden yürütülüyor. Yeni hizmetin test etabının 3 ay süreceği belirtilirken bu mühlet zarfında çalma listelerinin daima güncelleneceği bilgisi verildi. Spotify’dan yapılan açıklama, müzik dinleme platformunun kullanıcı tecrübesini geliştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştirdiği ve bunlardan kimilerinin daha geniş kullanıcı tecrübesinin önünü açtığını yönünde.

Spotify’ın 490 milyonun üzerinde kullanıcısı mevcut. Şirket, geçtiğimiz devirlerde de NFT hizmetine entegre etme denemelerinde bulundu. Bu denemelerden kimilerinde The Wombats ve Steve Aoki üzere sanatkarların Spotify profillerinde NFT’lerini tanıtmalarına da müsaade verdi.

Bu sürecin sonunda Spotify’ın NFT özellikli çalma listesi özelliğini dünya genelinde kullanıma açıp açmayacağı konusunda şimdi detaylı bir bilgi verilmedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar