Parapiyasasi.net
SVB iflası sonrası Credit Suisse risk primi rekor düzeye yükseldi
Yazar: -13 Mart 2023
4

Credit Suisse Group AG’nin tahvillerini temerrüde karşı sigortalama maliyeti, Silicon Valley Bank’ın çöküşünün bankacılık bölümünde daha yaygın bir meseleye dönüşebileceği telaşına yol açmasıyla rekor düzeye çıktı.

Bloomberg datalarına nazaran Zürih merkezli bankanın beş yıllık kredit temerrüt swapları Pazartesi günü 44 baz puana varan yükselişle 446 baz puana çıktı. Bu sayı 125 yüksek notlu Avrupalı şirketin CDS’sini takip eden Bloomberg endeksinde en büyük sıçrama oldu.

Avrupalı ​​bankaların ve sigorta şirketlerinin payları Pazartesi günü kıymet kaybederek Credit Suisse’in payları de yüzde 15’e varan düşüşle yeni bir rekor düzeye ulaştı. Belirsizliğe ek olarak yatırımcılar bankanın müşterilerinin parasını tekrar bünyesine kazandırm, yatırım bankasını başarılı bir halde oluşturma ve yasal ve düzenleyici soruşturmalarda gezinme yeteneğinden kaygı duyuyor.

Credit Suisse, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada ABD’li düzenleyici kurumların evvelki mali tablolarla ilgili yaptığı ani bir incelemenin akabinde yıllık raporunun yayınlanmasını ertelediğini duyurmuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar