Parapiyasasi.net
Tahıl koridoru görüşmeleri için tarih belirli oldu
Yazar: -09 Mayıs 2023
4

Rusya dışişleri bakanı yardımcısı Sergei Vershinin, Karadeniz tahıl koridoru mutabakatına dair üst seviyedeki bir dörtlü görüşmenin 10 ve 11 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacağını açıkladı.

Haber, Rus RIA haber ajansında yer aldı.

Tahıl koridoru muahedesinin uzatılması için kritik değerdeki 18 Mayıs tarihi yaklaşırken hafta başında Ukrayna, Rusya’nın koridoru fiilen işlemez hale getirdiğini belirtmişti.

Ukrayna’nın tekrar yapılandırmadan sorumlu bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Rusya Federasyonu yeni gelen gemilerin kaydını oluşturmayı ve incelemelerini gerçekleştirmeyi reddederek bir kere daha ‘tahıl girişimini’ bilfiil durdurdu. Bu yaklaşım, halihazırdaki mutabakatın koşullarıyla çelişiyor” açıklamaları yer almıştı.

Rusya, Ukrayna’nın tahılının ihracına imkan sağlayan muahedeyi Rusya’nın kendi tahıl ve gübre ihracatının önündeki mahzurlar kaldırılmadığı takdirde, 18 Mayıs’tan sonraya uzatmayacağını açıklamıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar