Parapiyasasi.net
Tekzip
Yazar: -02 Mart 2023
11

23 Şubat 2023 tarihinde internet haber sitenizde yayınlanan https://www.bloomberght.com/depremde-zayif-kapsama-performansinin-perde-arkasi-2325822 URL irtibatlı haberde “Küresel olarak taşınabilir operatörlerden ve telekomünikasyon şirketlerinden oluşan GSM Association (GSMA) tarafından yayımlanan bir global kapsama haritası olduğunu belirten uzmanlar sarsıntıdan evvel Turkcell’in haritasının farklı olduğunu, bu haritada her yerde kapsama olmadığının belirtildiğine dikkat çekti. Zelzeleden sonra yaşanan aksaklıkların akabinde tenkitlerin ortaya çıkışıyla şirketlerin gönderdiği haritada bu defa tüm Türkiye’yi kapsadıkları tarafında raporlama yaptıkları belirtildi.” halinde büsbütün gerçek dışı ve müvekkil şirketi suçlayıcı halde tabirler yer almaktadır.

Haberde geçen GSMA; taşınabilir haberleşme kesiminin standardize edilmesi ve geliştirilmesini amaçlayan ve bu doğrultuda haberleşme ve bu ekosistemdeki operatör, işletmeci ve ilgili firmaların oluşturduğu bir topluluktur. Bu kapsamda GSMA’nın internet sitesi https://www.gsma.com/coverage adresinden erişilebilen ülkeler ve ülkelerde faaliyet gösteren işletmecilerin kullandıkları farklı teknolojilere nazaran kapsama alanlarını gösteren haritalar bulunmaktadır. Bu haritalar GSMA üyesi işletmeciler tarafından bir mecburilik olmadan buraya yüklenebilmektedir. Bu kapsamda 2023’ün ocak ayı içerisinde yapılan denetimde bu haritanın müvekkil şirket tarafından en son 2014 yılında güncellendiği fakat daha sonra bir güncelleme yapılmadığı farkedilmiş ve Bu gayeyle 16.01.2023 tarihinde GSMA ile irtibata geçilmiş ve 20.01.2023 tarihinde GSMA internet sitesinde yer alan 2G, 3G ve 4,5G kapsama haritalarımız gerçek bedelleri yansıtacak halde güncellenmiştir.

Görüldüğü üzere kelam konusu haber içeriğinde argüman edildiğinin tersine müvekkil şirket 6.02.2023 tarihinde gerçekleşen zelzeleden sonra değil çok daha evvel GSMA’in internet sitesinde yer alan haritayı güncellemiştir.

Söz konusu haber içeriği büsbütün manuplatif ve müvekkil şirkete, ülkenin ulusal bir kıymeti olan Turkcell markasına ziyan vermektedir.

Müvekkil şirket hakkında alenen ve bilerek kamuoyunda aldatıcı bir algı oluşturmayı amaçlayan bu üzere yayınlar yakından takip edilmekte olup, yazıda yer alan gerçek dışı bilgilerin düzeltilmesi gereği doğmuştur. Kamuoyuna hürmetlerimizle duyururuz.

Turkcell İrtibat Hizmetleri AŞ.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar