Parapiyasasi.net
Tether rezervlerini güçlendirmek için Bitcoin alacak
Yazar: -17 Mayıs 2023
5

En büyük sabitkoinin operatörü olan Tether Holdings Ltd., Bitcoin satın almak için net işletme kârının yüzde 15’ini nizamlı olarak tahsis edeceğini söyledi.

Tether, yeni yatırım stratejisinin bu ay başlayacağını ve rezervlerindeki mevcut ve gelecekteki Bitcoin varlıklarının hissedar sermaye tamponunu aşmasını beklemediğini söyledi.

Tether’in birinci çeyrekte tasdik edilmiş varlıklarına nazaran, Mart ayı sonu itibariyle USDT jetonunu destekleyen rezervlerde yaklaşık 1,5 milyar dolarlık Bitcoin tuttu.

Tether’in üçüncü taraflar tarafından tasdik edilen varlıkları 81,8 milyar dolarlık toplam rezervinin USDT’yi destekleyen teminatın yaklaşık yüzde 85’inin yahut 69,3 milyar dolarının nakit ve nakit eşdeğerlerinde saklandığını gösterdi.

Sabitkoinler, genelde teminat olarak ayrılmış büyük rezervleri koruyarak, dolar üzere daha az değişken bir varlıkla teğe bir pahası korumak için tasarlanmış dijital para üniteleri olarak misyon yapıyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar