Parapiyasasi.net
‘TMO sarsıntı bölgesinde tahılı tarladan alsın’ talebi
Yazar: -25 Mayıs 2023
4

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) İdare Heyeti Üyesi ve Yazıhan Ziraat Odası Lideri Yunus Kılınç, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin büyük yıkıma neden olduğu Malatya’da, konteynerde faaliyet gösteren basın mensuplarını, beraberindeki Battalgazi, Arguvan, Doğanşehir, Hekimhan ve Akçadağ ilçe ziraat odaları liderleriyle ziyaret etti.

Malatya çiftçisinin zelzelede büyük ziyan gördüğünü tabir eden Kılınç, fakat salgın sürecinde olduğu üzere yeniden üretimden vazgeçmediklerini, üretimi sürdürdüklerini söyledi.

Arpa, buğday, mercimek hasatlarının başladığını, birçok deponun sarsıntılarda yıkıldığını, köylerde yıkılmayan depolara da meskeni yıkılan akrabalarının eşyalarını yerleştirdiklerini lisana getiren Kılınç, şunları söyledi:

“Bir avuç tahılımızı koyacak depomuz kalmadı. Hasat olacak. Artık biz bu buğdayı hasat edeceğiz. Nereye koyacağız? Güvenlik açısından nereye saklayacağız? Her gün yağmur yağıyor. Biz bu kadar hasadı nereye dökeceğiz? Bir an evvel TMO’nun alım yapması lazım. Özellikle sarsıntı bölgesinde alım yaparken de tarladan direkt ofise, diğer bir yere dökme talihimiz yok.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar