Parapiyasasi.net
TOGG/Karakaş: Mayıs ayında bin civarı araç teslim edeceğiz
Yazar: -26 Nisan 2023
7

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş katıldığı Bloomberg HT yayınında TOGG’a dair merak edilen soruları yanıtladı.

Karakaş “Mart’ın sonunda birinci seri üretim araçlarımızı bandımızdan indirdik. Kullanıcı teslimatlarına dair bizim kelamımız Nisan ayında başlayacağına dairdi. Nisan ayının sonundan itibaren de önümüzdeki günlerde kullanıcı teslimatlarına başlıyoruz” diye konuştu.

Mayıs ve Haziran aylarında daha fazla adetlerde teslimat yapılacağını belirten Karakaş “Mayıs ayının içerisinde takriben binin üzerinde araç teslim etmeyi hedefliyoruz” dedi.

İtalya’da üretildiğine dair savlara ise Karakaş “Biz inşaat sürecini canlı yayınladık. En az ayda bir defa olmak üzere hem içerden, hem dışardan gelişmeleri gösterdik. Öte yandan burası teknoloji üretim merkezi, 24 saatini canlı yayınlayamayız. Çalışan sayımız 2 bini aştı. TOGG yurtdışından araba alımı yapmadı” biçiminde karşılık verdi.

“Yıl sonuna kadar 28 bin aracı teslim etmiş olacağız”

Karakaş “Geçen sene Mayıs ayının sonundan itibaren deneme üretimlerine başladık. Regülasyonlar gereği bizim 92 tane testten geçmemiz gerekiyor. Biz Mart ayının 23’üne kadar birçok aracı üretip, testlere gönderdik. 300’ün üzerinde araç üretmişizdir. Seri üretim standartlarında ürettiğimiz araçların sayısı ise 200’ün üzerindedir. Bunun 40’ını teslim ettik. Yıl sonuna kadar 28 bin aracı teslim etmiş olacağız. Bir sonraki modelimizi 2024’ün sonuna yetiştirmek istiyoruz. 2024’ün sonu, 2025’in başı bizim tıpkı vakitte yurtdışına açılacağımız bir periyot olacak. 7 bölgede 22 noktada servisimiz bulunuyor. Yıl sonunda 25 kilometrede bir olmak üzere 650’ye yakın şarj istasyonumuz olacak” biçiminde konuştu.

Karakaş ayrıyeten “Dalgalanmaları engelleyemediğimiz noktada fiyatlamalara yansıtabiliriz” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar