Parapiyasasi.net
Trendyol sarsıntı bölgesindeki yatırımı öne çekti
Yazar: -23 Mart 2023
8

Trendyol Kümesi Lideri Çağlayan Çetin, zelzele iktisadının süratle toparlanması ve istihdam yaratılmasına katkı sağlamak emeliyle Trendyol olarak yatırım planlarını erkene çektiklerini açıkladı. Çetin bölgeye 3 yılda sağlayacakları ticaret hacminin 70 milyar TL’yi bulacağını kaydetti.

Çetin, “Bölgedeki 35 bin satıcımızı bu yıldan başlayarak Almanya ve Azerbaycan başta olmak üzere yurtdışı satışlarına başlatmayı ve tüm dünyada satış yapabilir hale getirmeyi hedefliyoruz. Bunun için de teknoloji, eğitim ve lisan entegrasyonu başta olmak üzere her türlü dayanağı vereceğiz” dedi.

Bölgedeki üretim hacmi 3 kat artırılacak

Trendyol markalı eserlerin Türkiye’deki 420 üretici tarafından, 4 bin yerli işletmede üretildiğini vurgulayan Çetin, “Bölgede, Trendyol markalı eserleri üreten 18 fabrika, 65 atölye ve 4 binden fazla çalışan bulunuyor. Bölgeye önemli istihdam ve ticari katkı sağlayan bu işletmelerimizin tekrar ayağa kalkarak üretime başlaması için tüm gücümüzle takviye olmaya devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar bölgedeki Trendyol markalı eser üreticilerimize sağladığımız geliri bir evvelki seneye nazaran 3 kat artırarak yaklaşık 1 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” tabirlerini kullandı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar