Parapiyasasi.net
TÜBİSAD idaresinde değişiklik
Yazar: -13 Mayıs 2023
9

Bilişim Sanayicileri Derneği’nin (TÜBİSAD) 12 Mayıs’ta yapılan Olağan Genel Kurulu’nda İdare Şurası Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

TÜBİSAD açıklamasına nazaran, Bilişim Sanayicileri Derneği’nin Olağan Genel Konseyi Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da 21 asil 9 yedek İdare Konseyi üyesi belirlenirken, İdare Heyeti Başkanlığı’na Mehmet Ali Tombalak seçildi.

Mehmet Ali Tombalak kimdir?

1987 yılında mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nin akabinde Marmara Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisansını tamamladı.

Profesyonel hayatına Gaziantep Türk Telekom’da santral mühendisi olarak başlayan Tombalak, 1989-1994 yılları ortasında Teleteknik’te iş hayatına devam etti. 1994 yılında Probil’de satış müdürü olarak başladığı vazifesine genel müdür olarak devam etti ve bu misyonunu şirketin 2001 yılındaki satışına kadar sürdürdü.

2002 yılında yabancı bir ortak ile kurduğu Eastern Networks Türkiye’nin genel müdürlüğünü üstlendi. 2007 yılında Probil idaresinin isteği üzerine ikinci sefer kümeye CEO olarak katılmış ve bu vazifesi 2012 yılında Probil’in Netaş’a satılmasına kadar devam ettirmiştir.

Netaş’ta altı yıl kurumsal bölüm genel müdürlüğünü yaptıktan sonra kendi isteğiyle ayrıldı. Hala kurucusu olduğu Fineksus’un idare konseyi başkanlığı yanında, teşebbüsçüsü olduğu şirketlerin idare gruplarını desteklemekte ve istekli mentorluk yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

TÜBİSAD’ın yeni idare konseyi şu üyelerden oluştu:

“Mehmet Ali Tombalak, Mehmet Ali Akarca, Işıl Hasdemir, Aslı Güreşcier, Murat Uzunlukla, Aslan Doğan, Atilla Kayalıoğlu, Burak Aydın, Barış Özistek, Başak Kural Uslu, Burak Ertaş, Didem Duru, Emre Alaman, Emre Hantaloğlu, Levent Özbilgin, Uğur Candan, Volkan Sözmen, Yomi Kastro, Serdar Urçar, Ahmet Şüküroğlu, Doğuş Kuran.”

Yedek idare heyeti üyeleri ise şöyle: “Burak Günsev, Barış Karakullukçu, İstek Akkaya, Sinan Dumlu, Mühlet Köse Ulutaş, Lale Maro, Soner Canko, Koray Bahar, Sezen Sungur Saral. “

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar