Parapiyasasi.net
Tüketicilere Alışveriş İçin Marketlerden Uyarı
Yazar: -16 Nisan 2020
11

Geçen hafta sonu ilan edilen sokağa çıkma yasağı öncesi Cuma akşamı marketlere yığın oluşmasından kaynaklı risk yüzünden Türkiye Perakendeciler Yönetim Kurulu Başkanlığı ve marketlerden uyarı yayınlandı. Belirli bir süre her hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edileceği için Cuma akşamları market ve bakkallara bir doluluk yaşanmaması gerekiyor. Tek bir akşam bile marketlerde yaşanacak olan bir yoğunluk korona virüsü konusundaki tedbirleri boşa çıkarabiliyor. Perakendeciler başkanlığı bu konuda vatandaşlarımızın hem tedbirli hem de sakin davranması gerektiğini belirtti. Öyle ki bütün market zincirleri herhangi bir gıda eksikliği gibi bir risk olmadığını sadece vatandaşlarımızın alışverişi son güne bırakmamaları gerektiğini belirtti.marketlerden uyari

Alışverişi Hafta İçi Tamamlayın

Hafta sonu için gerekli olabilecekler konusunda herkesin hafta içinde alışveriş yapması gerekiyor. Bu şekilde davranılırsa Cuma akşamı herhangi bir yığılma yaşanmaz. Herhangi bir eksiklik yaşanmaması için gereken her türlü önlemin alındığını belirten Perakendeciler Başkanlığı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün alışverişin bugün ve yarın yapılması durumunda Cumhurbaşkanlığı ve devletimiz tarafından alınan önlemlerde bir sorun yaşanmayacağının altını çizdi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar