Parapiyasasi.net
Türk Kızılay İstanbul Vilayet Merkezi Başkanlığı, kriz masasıyla uyumu sağlıyor
Yazar: -09 Şubat 2023
8

Türk Kızılay İstanbul Vilayet Merkezi Başkanlığı, yüzyılın felaketlerinden sayılan Kahramanmaraş merkezli iki farklı sarsıntı nedeniyle ziyan gören depremzedeler için tüm kademeleriyle özverili halde çalışmalarını sürdürüyor. Türk Kızılay İstanbul Vilayet Merkezi Kriz Masası Başkanlığı, Lider Kadem Ekşi’nin ve vilayet merkezi grubunun afet bölgesinde bulunmasından ötürü Lider Yardımcısı Burcu Kösem tarafından yürütülüyor.

İvedilikle kan bankalarındaki stoklardan birinci etapta gereksinim duyulabilecek ölçülerin zelzele bölgesine sevkinin sağlanması için çalışma başlattıklarını belirten Türk Kızılay İstanbul Vilayet Lider Yardımcısı Burcu Kösem, vatandaşlarımızın adeta yarışırcasına kan bağış noktalarına akın etmesiyle rekor kan bağışı sağlandığını, lakin kanın uzun müddet saklanamayan bir tedavi aracı olmasından ötürü günlük kapasitenin hudutlu olduğunu söyledi. Kösem, “Miad müddetlerini vakte yayabilmek ismine vatandaşlarımızı önümüzdeki günlerde de kan bağışına davet ediyoruz. Asil Milletimizin bu hassas davranışı, hepimizi duygulandırdı. Bu türlü günlerde dayanışmanın kıymeti bir sefer daha ortaya çıkıyor” dedi.

‘Çalışmalarımız titizlikle sürüyor’

Kan verme ve sevkiyat konusu ile bir arada birebir ve nakdi yardımlar konusunda da çalışmaların devam ettiğini söyleyen Kösem kelamlarına şöyle devam etti: “Halkımızın yaptığı yardımların, hakikat yere, gerçek halde ulaşması için gerekli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. İş insanlarımızdan ve STK’lardan gelen birebir yardımları, yönlendirme ve lojistiğini sağlamada çalışmalarımız titizlikle sürüyor. Vilayet Merkezimize gelen nakdi bağışlar ise gün boyunca takip edilip, bilgiler Genel Merkezimize anında sunuluyor. Bağışla ilgili gelen bilgi ve talepler, uzman takımımızla bedellendiriliyor. Ayrıyeten takviye hizmetleri kapsamında, talep edilen bilgi ve ek raporlar hazırlanıyor. İlçe şubelerimizin büyük bir özveriyle, birebir bağış toplama ve sevkiyat süreçlerinde karşılaştıkları sorunlara ait bilgilendirmeler ve dayanak hizmetlerimiz veriliyor.”

‘Gönüllü ekibi’ oluşturulması için çalışmalar sürdürülüyor

Ayrıca, Türk Kızılay İstanbul Vilayet Merkezi İdare Şurası üyeleri ile tekrar Sütlüce’de bulunan Vilayet Merkezi yerleşkesinde konuşlanan istekli grubun gelen acil talep ve mağduriyet bilgilerini incelediğini ve gerekli dayanağın sağlandığını söyleyen Kösem, “Kurum olarak ‘gönüllü ekibi’ oluşturulması konusunda da çalışmalarımız sürdürülüyor. Dün akşam 180 istekli otobüslerle Kahramanmaraş’a, bugün de 114 istekli uçakla Malatya’ya hareket etti. Devam eden günler için de Genç Kızılay ile koordineli biçimde gönüllülerin müracaatları alınmaya devam edecek. Oluşturulan listeye uygun olarak istekli sevkiyatları gerçekleştirilecek. Kızılay İstanbul Vilayet Merkezi olarak tüm birimlerimizle; Kızılay Bayan ve Genç Kızılay dahil olmak üzere faaliyetlerimizi var gücümüzle sürdürüyoruz” diye konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar