Parapiyasasi.net
Türkiye Bilişim Derneği’nden Bloomberg HT’ye ödül
Yazar: -17 Mart 2023
4

Türkiye Bilişim Derneği tarafından Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu (BTK), Şahsî Bilgileri Müdafaa Kurumu (KVKK) ve T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen TBD 6. Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi’nde, Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Mükafatları sahiplerini buldu.

“Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Veren Medya Kuruluşu” Kategorisi’nde; Hande Berktan’ın hazırlayıp, sunduğu “Gündem Teknoloji” programı mükafata layık görüldü.

Açılış konuşmalarını BTK Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu ve Türkiye Bilişim Derneği Genel Lideri Rahmi Aktepe’nin gerçekleştirdiği tepe ve ödül merasimine kamu, özel kesim ve üniversitelerin yöneticileri, öğretim üyeleri, STK’ların temsilcileri, siber güvenlik uzmanları ve öğrenciler katıldı.

Zirve kapsamında siber güvenliğin yeni yüzyılında siyaset ve stratejiler, afet periyodunda dijital güvenlik teknolojilerinin değeri tartışıldı. Doğal afet periyotlarını de kapsayacak biçimde ülkemizin siber dayanıklılığının arttırılmasına yönelik ve cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına istikamet verecek siyaset, strateji ve aksiyon planlarının belirlenmesi ve uygulanmasına yönelik konular insan odaklı olarak düzenlene panellerde konuşuldu.

Zirvede, 2023 yılına ilişkin “Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Ödülleri” merasimi gerçekleştirildi. Ulusal imkan ve kabiliyetler ile özgün olarak siber güvenlik eser, hizmet ve teknolojilerinin geliştirilmesine, ihraç edilmesine, siber güvenlik farkındalığının ulusal düzeyde arttırılmasına, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesine, bilimsel araştırma çalışmaların yapılmasına ve kamuda ulusal siber güvenlik eserlerinin kullanımının yaygınlaştırılmasına dayanak vererek siber güvenlik ekosisteminin gelişimine katkı sağlayan kamu, özel bölüm, akademi ve medya kuruluşlarına ve/veya bireylere 2018 yılından beri Türkiye Bilişim Derneği tarafından “Siber Güvenlik Ekosistemine Katkı Ödülleri” veriliyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar