Parapiyasasi.net
Türkiye Müteahhitler Birliği’nden üyelerine davet: İş makinalarını yönlendirin
Yazar: -06 Şubat 2023
8

TMB’den yapılan açıklamada, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde enkaz altında kalan vatandaşlara 48 saat içinde ulaşmanın kıymet taşıdığı belirtildi.

Bu kapsamda Birlik üyelerine mümkün gereksinimler konusunda davette bulunulduğu bilgisi verilen açıklamada, yetkili mercilerden ulaşan iş makinesi üzere taleplerin süratlice karşılanması noktasında uyum sağlanacağı söz edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sıhhati, yaralılara acil şifa diliyoruz. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu tıp afetlerde güç durumda kalan ve adeta hayata tutunmaya çalışan insanlara birinci 48 saat içinde ulaşabilmenin farklı bir değere sahip olduğu hepimizce bilinmektedir. Bu kere mevcut ağır kış kuralları da göz önünde bulundurulduğunda, vakitle olan yarış daha da değerli bir hal almaktadır. Sarsıntının akabinde üyelerimize mümkün muhtaçlıklar konusunda davette bulunduk. Bugüne kadar bu cins felaketlerde TMB üyelerinin sergilediği çaba ve vermiş oldukları ağır takviye dikkate alındığında, bilhassa sarsıntısı yaşayan kentlerimizde yahut yakın bölgelerde faaliyetleri bulunmakta olan üyelerimizin mevcut zelzele enkazının kaldırılmasına yönelik çalışmalara dayanak vermek üzere öncelikle yetkili mercilerden gelecek taleplere uygun olarak ve tekrar yetkili mercilerle koordineli bir halde makine/ekipman dayanağında bulunmalarının, bu olumsuz tablonun bir an önce ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacağı kıymetlendirilmektedir.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar