Parapiyasasi.net
Türkiye Sigorta Birliği’nden sarsıntı kararları: Kolaylıklar sağlanacak
Yazar: -11 Şubat 2023
7

TSB’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerini etkileyen, pek çok vilayette can ve mal kaybına neden olan zelzele nedeniyle, vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dilendi.

Birliğin İdare Kurulunca 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş ve etraf vilayetlerde meydana gelen sarsıntıların yol açtığı hasarlara ait kararlar alındığı bildirilen açıklamada, kelam konusu kararlar şöyle sıralandı:

“Hasar tazmin süreçlerinin süratle işletilebilmesi için evrak temin sürecinde sigortalılara gerekli kolaylığın sağlanarak sürecin hızlandırılması, asistans hizmet şartlarında azami hassasiyet ve esneklik sağlanacaktır. Mağdurların yaralarının bir an evvel sarılabilmesini teminen şirketlerimizin davet merkezlerinin sağlıklı bir biçimde çalışması için gerekli tüm tedbirlerin alınması, acil davet merkezi numaralarının kamuoyuna duyurulması için TSB ile paylaşılacaktır.

Deprem yaraları sarılıncaya kadar bölgedeki sigortalılara rastgele bir pazarlama yahut reklam maksatlı paylaşım yapılmayacaktır. Hasar gören yerler ve hasar oluşan bölgede ikamet eden sigortalılarınız için sıhhat sigortası kapsamında uygulanan muafiyetlerinde esneklik sağlanması, provizyon ile ilgili bekleme müddetlerinin minimize edilmesi, sigortalılara kolaylık sağlanacaktır.”

Açıklamada şunlara vurgu yapıldı:

” Şirketlerinin çalışmakta olduğu eksperler ve acenteler ile mümkün olan en kısa müddette irtibat sağlanması, ulaşılamayan haber alınamayan ya da bağlantı yavaşlığı olması durumunda ilgili acente, eksper ve takviye hizmeti alınan firma hakkında aksiyon alınabilmesini teminen TSB ile bağlantı halinde olunacaktır. Sigortalıların ve acentelerin prim borçlarının şirketlerin kendi dinamikleri ve karar düzenekleri içinde yönetilecek biçimde ertelenecektir. OHAL bölgesinde faaliyet gösteren acentelerin alacaklarına mahsuben avans ödemesi yapılacaktır.”

Açıklamada, muhtemel sorular için öncelikli olarak Alo DASK 125 sınırından, sigorta şirketlerinin davet merkezlerinden ve TSB acil davet sınırı “0850 502 96 00” telefon numarasında “1” tuşlanıp bilgi edinilebileceği belirtilerek, “Ekip arkadaşlarımız ileteceğiniz sorularınız hakkında telefon ve mail ile bilgi sağlayacaklardır.” değerlendirmesine yer verildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar