Parapiyasasi.net
Twitter’a saatler süren erişim kahrı
Yazar: -09 Şubat 2023
13

Depremin akabinde yardımların ve arama kurtarma çalışmalarının uyumunda ağır olarak kullanılan toplumsal medya platformu Twitter’a olan erişim sabaha karşı saatlerde tekrar açıldı.

Twitter’a erişim dün öğlenden sonra kesilirken, ülkelerin internet erişim sınırlamalarını izleyen NetBlocks, Türkiye’nin Twitter’a erişimi engellediğini belirtmişti. Engelleme hakkında hükümet yahut kurumlardan resmi bir açıklama yapılmadı.

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Fatih Sayan, erişimin engellendiği Twitter’dan yaptığı açıklamada, şirketin yetkilileri ile görüşme gerçekleştirdiğini tabir ederek, “Taleplerimiz net: Dezenformasyon ve yanlış ihbarlar konusunda güçlü iş birliği, düzmece hesaplara yönelik bilhassa bu zelzele sürecinde süratli reaksiyon, kendisini savunamayacak durumda olan bireylerin manzara ve yorumları hakkında hassasiyet” dedi.

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, sabah 03.00’e hakikat yazdığı iletide “Türkiye devleti Twitter’a erişimin yakında tekrar sağlanacağı bilgisini verdi” dedi.

Sayan, Türkiye’nin talepleri karşısında Twitter’ın daha süratli “aksiyon” alacağını belirtti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar