Parapiyasasi.net
Twitter’da makaleler fiyatlı olacak
Yazar: -01 Mayıs 2023
8

HANDE BERKTAN

Sosyal medya devi Twitter’ın CEO’su Elon Musk’dan, toplumsal medya platformunun gelirlerini artırıcı yeni bir atak daha geldi. Twitter’da mavi onay rozetinin fiyatlandırılmasının akabinde içerik üreticilerinin makaleleri de fiyat ödenerek okunabilecek.

Elon Musk, toplumsal medya platformunun içerik üreticilerine, takipçilerinden makale başına fiyat alma imkanı sunacağını duyurdu. Mayıs ayı itibariyle hayata geçirilecek olan bu özellik sayesinde, takipçileri aylık abonelik satın almak yerine “arada-sırada” bir makalelerini okumak istediklerinde tek bir makaleye fiyat ödeyerek erişim sağlayabilecek.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Gelecek ay itibariyle bu platform, yayıncıların tek tıkla makale başına fiyat almasını sağlayacak. Bu aylık üyelik almak istemeyen, nadiren bir makale okumak isteyen kullanıcıların makale başına daha çok para ödeyerek erişim sağlamalarının önünü açacak” dedi.


Elon Musk, Twitter’da gelirleri artırmayı planlıyor

Twitter’ın birinci yıldan sonra aboneliklerden yüzde 10’luk kesinti alacağını, birinci 12 ay ise gelirin büsbütün abonelere gideceğini açıklayan Musk, böylelikle Twitter’ın gelirlerini artırmayı hedefliyor. Elon Musk’ın duyurduğu bu özelliğin fiyatının ne kadar olacağı şimdi açıklanmadı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar