Parapiyasasi.net
UEA Lideri Fatih Birol, G7 Zirvesi’nde dünya başkanlarına hitap edecek
Yazar: -19 Mayıs 2023
3

Uluslararası Güç Ajansı Lideri Fatih Birol, Japonya’nın Hiroşima kentinde dünyanın en büyük ekonomilerinin önderlerini bir ortaya getiren G7 Zirvesi’nde, başkanlara hitap edecek.

Birol, G7 önderlerine değişen jeopolitik istikrarlar ışığında güç güvenliğinin artan ehemmiyeti ve pak güç dönüşümünün hızlandırılması için atılması gereken adımlara ait kıymetli iletiler verecek.

G7’nin bu yıl başkanlığını yürüten Japonya’nın Başbakanı Fumio Kişida’nın davetiyle tepeye katılan Birol, güç güvenliğini sağlarken global sıcaklık artışını 1,5 dereceyle sonlandırmak için pak güç dönüşümünün nasıl hızlandırılabileceğini anlatacak.

Uluslararası Güç Ajansı, son yıllarda G7’nin güç ve iklim ajandasına kıymetli katkılar sağladı.

Bu yıl da yenilenebilir güç, güç verimliliği, hidrojen, çelik ve doğal gaz üzere çeşitli hususlarda tahliller sunan Memleketler arası Güç Ajansı, birebir vakitte kritik minerallerin tedarikinin inançlı formda sağlanması için ortaya konulan beş unsurluk planın uygulanması konusunda da etkin rol alacak.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar