Parapiyasasi.net
Ukrayna ‘Tahıl Koridoru’ kararını çelişkili buldu
Yazar: -14 Mart 2023
6

Ukrayna Altyapı Bakanı Oleksandr Kubrakov, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’in, Rusya olarak 18 Mart’ta ikinci devri sona eren Tahıl Koridoru Mutabakatı’nın yalnızca 60 günlüğüne bir defa daha uzatılmasına itiraz etmediklerine dair yaptığı açıklamayı kıymetlendirdi.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulunan Kubrakov, mutabakatın 120 günü içerdiğini hatırlatarak Rusya’nın durumunun muahedeyi 60 gün uzatma istikametinde olduğunu kaydetti.

Kubrakov, “(Bu), Türkiye ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından imzalanan evrakla çelişiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ayrıca Kubrakov, “Girişimin garantörleri olarak BM ve Türkiye’nin resmi durumunu bekliyoruz” sözlerini kullandı.

Cenevre’de Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, BM Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) Genel Sekreteri Rebeca Grynspan ve BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths ortasında yürütülen görüşmelerin akabinde, 18 Mart’ta sona erecek Karadeniz Tahıl Koridoru Muahedesi’nin 60 gün müddetle bir sefer daha uzatılmasına itiraz etmediklerini bildirmişti.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar