Parapiyasasi.net
Ülker Holding/Ali Ülker: Kârlılık kesin maksat olmamalı
Yazar: -29 Nisan 2023
7

Yıldız Holding İdare Heyeti Lideri Ali Ülker, “Tek Dünya, Ortak Gelecek” başlığıyla düzenlenen Uludağ İktisat Zirvesi’ne konuşmacı olarak katıldı. 28 Nisan Cuma günü “100. Yılında Türk İş Dünyası İçin Gelecek Modeli: Emel Odaklı Liderlik ve Strateji” başlıklı panelde konuşan Ali Ülker, şirketlerin eski modellerle yeni dünyada var olamayacağının altını çizerek yeni jenerasyonların maksat odaklı şirketleri ve mevcut modelleri yıkıp tekrar kurmaya açık bir liderliği tercih ettiğini belirtti. Yıldız Holding’in de bu anlayışla hareket ettiğini vurgulayan Ali Ülker, Holding’de ve iştiraklerinde kârlılığın en son gaye olmadığını, asıl emelin topluma katkı sağlamak olduğunu belirtti.

“Şirketler gençlere daha fazla yatırım yapmalı”

Yıldız Holding’de İdare Konseyi Lideri olarak birinci vazifeye geldiğinde Holding’in bedellerine odaklandığını belirten Ali Ülker kelamlarına şöyle devam etti: “Yıldız Holding’i bugünlere taşıyan kıymetler, tıpkı vakitte bizi geleceğe de taşıyacak olan temel pahalar. Bununla birlikte yeni pahalara de açık olan bir şirket olmak, gençlerle tıpkı lisanı konuşabilmek çok kıymetli. Genç jenerasyonların meslek için, ‘kazandıklarını topluma geri verebilen’ şirketleri tercih ettiklerini görüyoruz. Liderlik biraz da bu vizyonu ortaya koyabilmek ve bilhassa gençleri bu vizyonun etrafında birleştirip geleceğe taşıyabilmekten geçiyor. ‘İnsana Yatırım’ vizyonumuzla gençlere daha fazla fırsat sağlamanın gerekliliğine inanıyorum. Her fırsatta söz ettiğim üzere, gençlere, grubunuza yatırım yapın, kendi geleceğinize yatırım yapın. Üniversite mezunu pırıl pırıl gençleri, kendi bünyenizde kendi hamurunuz olarak yoğurun.”

“Sürdürülebilirliği iş yapma biçimimizin temeli olarak görüyoruz”

Yıldız Holding’in stratejisini tek sözle “sürdürülebilirlik” olarak tanımlayan Ali Ülker, bu mevzuyu bütüncül bir anlayışla ele aldıklarını ve toplumsal faydayı öncelikli gaye olarak gördüklerini tabir etti. Ali Ülker, “Sürdürülebilirliği kıymetlerimizin ayrılmaz bir modülü ve iş yapma biçimimizin temeli olarak görüyoruz. Kurucumuz Sabri Ülker’in bizlere miras bıraktığı ‘israfsız şirket’ modeli doğrultusunda finanstan tüketime, üretimden tedarik zincirine, mağazalardan toplumsal sorumluluğa kadar her alanda sürdürülebilirliği işlerimizin merkezinde tutuyoruz. Tarımı destekleyen projelerde yer alıyoruz. Bayan üreticileri ve tedarikçileri destekliyoruz. ‘İnsana Yatırım’ anlayışımızla fırsat eşitliği, dijital eğitimler, gençlere staj ve iş imkânları üzere teşebbüslerle topluma katkı sağlıyoruz. Tüm paydaşlarımız için kıymet üreten, Türkiye’yi merkeze alan lakin küresel liderliği de hedefleyen bir yaklaşımla faaliyet gösteriyoruz” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar