Parapiyasasi.net
Vakıf İştirak’ten 5 milyar TL’lik sermaye artırımı
Yazar: -22 Şubat 2023
11

Vakıf İştirak’ten yapılan açıklamaya nazaran, iştirak finans kesiminin kıymetli oyuncularından Vakıf İştirak, ödenmiş sermayesini 5 milyar TL artırarak toplam ödenmiş sermayesini 14 milyar 635 milyon TL’ye yükseltti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf İştirak Genel Müdürü Osman Çelik, “Katılım finans bölümünde referans kurum olma vizyonuyla başladığımız seyahatimizde değerli evreleri kademe kademe geride bırakıyor, istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. İdare heyetimizin aldığı kararla ödenmiş sermayemizi 5 milyar TL artırarak 14 milyar 635 milyon TL’ye ulaştırdık. Bir evvelki yıla nazaran yüzde 51,9 üzere kıymetli bir oranda gerçekleştirdiğimiz bu sermaye artırımıyla ödenmiş sermaye açısından iştirak finans bölümünde birinci sıraya, bankacılık bölümünde ise ikinci sıraya yükselmiş olduk.” tabirlerini kullandı.

Bunun yanında geçen hafta etkin büyüklükte 200 milyar TL sonunu aştıklarını bildiren Çelik, şunları kaydetti:

“- 26 Şubat’ta 7. yılımızı doldurmuş olacağız. Bankacılık dalı açısından erken sayılabilecek bir müddette bu ruhsal sonu aşmak da bizler için değerli bir muvaffakiyet. Güçlü sermaye yapımız ve güçlü faal kalitemizle önümüzdeki yıllarda yalnızca iştirak finans kesiminde değil, bankacılık kesiminde de çok kıymetli bir oyuncu olma gayesine her geçen gün yaklaşıyoruz.

– Vakıf İştirak, kuruluş misyonu doğrultusunda her vakit Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi için çalışıyor. Yaşamakta olduğumuz bu üzücü günlerin süratle geride bırakılması için bugüne kadar olduğu üzere çalışmaya devam edecek, güçlü sermaye yapımızla ülkemizin kalkınması için yapılacak çalışmalara dayanak olacağız.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar