Parapiyasasi.net
Viop Rehberi: Viop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!
Yazar: -28 Mart 2021
18

Açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan ve yaşantımıza bir borsa olarak giriş yapmış olan viop rehberi: viop hakkında bilmeniz gereken her şey! Son zamanlarda ülkemizdeki yatırımcıların dikkatini fazlası ile celp etmiştir. Piyasa şartlarının düzeltilmesi ve yatırımcı adına çekici işlem niteliklerinin birkaç adım öne çıkartılması, tercih nedenlerinin başını çekmektedir.

VİOP Ne Anlama Gelmektedir? Ne İçin Kullanılmaktadır?

Ülkemizin birinci özel sermaye piyasası olarak tanınan VİOP, Borsa İstanbul varyantına katıldıktan sonra bir piyasa olarak adlandırılmaya başlamıştır. Vadeli işlemlerin ve seçenek işlemlerinin gerçekleştirildiği piyasa olarak da izah edilebilmektedir. Türev ve organize bir piyasa olmaktadır. Spot piyasa muamelatlarından ayrı olarak faaliyet göstermekte ve yatırımcılar, belli başlı hedefler doğrultusunda muamelatlarını gerçekleştirmektedir. Genel itibariyle 3 değişik sebepten kullanılmaktadır. Bu sebepler; rizikodan tevakki olma, kuramsal düşünme ve tahvilden yararlanma biçiminde sıralandırılabilmektedir.

VİOP’a Nasıl Giriş Yapılır?

  • VİOP muamelatlarına adım atılmak isteniyorsa bu hususta yapılması gerekli olan birincil eylem, tecrübe ve bilgi elde etmek olmalıdır.
  • Öteki piyasalarda da olduğu üzere evvela piyasa iyice tanınmalı, kişiye uygun olup olmadığının görülmesi gerekmektedir.
  • Bunun için bedava dağıtılan eğitim imkanlarından yararlanılabilmektedir.
  • Aracı kuruluşlar eliyle sunulan eğitimlerden yararlanırken, hangisiyle anlaşmak istendiğine de karar verilmesi gerekmektedir.
  • Zaten eğitim alınıp aracı kuruluş belirlendikten sonra hesaba para yatırılması gerekmektedir.

Böylelikle VİOP işlemlerine de giriş yapılmış olunmaktadır.

viop rehberi: viop hakkında bilmeniz gereken her şey!
Viop Rehberi: Viop Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

VİOP’a Kaç Parayla Başlanmaktadır?

Öteki piyasalarda da olduğu üzere VİOP ortamında da ne kadar para ile başlangıç yapmak gerekli olduğu hususunda pek çok soru sorulmaktadır. VİOP ortamında kontratların belirli başlangıç tutarları bulunmaktadır. Bu tutarlar devirsel olarak Borsa İstanbul aracılığıyla belirlenmekte ve ilanı yapılmaktadır.

VİOP Nasıl Öğrenilmektedir?

Günümüz şartları göz önünde bulundurulduğu vakit, VİOP öğrenmek adına internete başvurmanın kafi olduğu görülecektir. Çevrimiçi ortamda sunulmakta olan VİOP eğitimleri vasıtasıyla arzu eden herkesin bilgi edinmesi sağlanmıştır. Videolar, e-kitaplar, demo hesaplar ve webinarlar ile bilgi alma arzusunda olan kişinin, bütün gereksinimleri noksansız bir biçimde internet üstünde bulunmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar