Parapiyasasi.net
VİOP’ta endeks kontratı güne yükselişle başladı
Yazar: -28 Nisan 2023
8

Nisan vadeli endeks kontratı, açılış seansında evvelki olağan seans kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 5.281,50 düzeyinden süreç gördü.

Dün satıcılı bir seyir izleyen endeks kontratı, olağan seansı evvelki kapanışının yüzde 0,6 altında 5.271,75 puandan tamamladı. Endeks kontratı, akşam seansında ise 5.277,25 puana çıktı.

Analistler, global hisse piyasalarında, ağırlaşan bilanço devrinde bilhassa ABD’li şirketlerin piyasa beklentilerinin üzerinde kar açıklamasının risk iştahını olumlu etkilediğini söz ederek, ABD iktisadına ait belirsizliklerin ise devam ettiğini anımsattı.

Bugün yurt içinde dış ticaret istikrarı, yurt dışında ise Avro Bölgesi ve Almanya’da birinci çeyrek büyüme, ABD’de ferdî gelirler ve harcamalar başta olmak üzere ağır data gündeminin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan endeks kontratında 5.300 ve 5.350 düzeylerinin direnç, 5.250 ve 5.200 puanın dayanak pozisyonunda olduğunu kaydetti.

Analistler, bugün nisan vadeli endeks ve pay kontratlarında vade sonu olması nedeniyle durum kapatma ve taşıma süreçleriyle oynaklığın yüksek olabileceğini aktardı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar