Parapiyasasi.net
Vodafone: OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda
Yazar: -11 Şubat 2023
15

Şirketten yapılan açıklamada, Vodafone’un afet bölgesinde irtibatın devamlılığını sağlamak için çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Afet bölgesinde vatandaşların bağlantı muhtaçlığını karşılamak üzere tüm kaynaklarını seferber eden şirketin, sarsıntılardan etkilenen 10 vilayette 400’ü aşkın saha çalışanıyla hizmet verdiği tabir edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Afet bölgesinde ağır hasar gören alanlarından 650’sini tekrar çalışır hale getiren Vodafone’un, OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda. Ülke genelindeki tüm taşınabilir baz istasyonlarını afet bölgesine yönlendiren Vodafone, bölgede elektrik kesintileri sebebiyle şebekeden beslenemeyen baz istasyonlarının çalışabilmesi için toplam 1.057 jeneratörü devreye aldı.”

“Tüm kaynakları seferber ettik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Engin Aksoy, Türkiye’yi yasa boğan sarsıntıların gerçekleştiği birinci andan itibaren harekete geçtiklerini ve tüm kaynakları seferber ettiklerini belirterek, şunları aktardı:

“Bölgede yaklaşık 3,7 milyon müşterimiz var. 10 vilayette kule tipi ve bina üstü olmak üzere toplam 3 bin 50 baz istasyonumuz bulunuyor. Bu istasyonların yüzde 25’i Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yer alıyor. GSM operatörleri olarak rastgele bir afet durumunda temel muhtaçlığımız elektrik, yakıt, işçi geçiş önceliğidir. Baz istasyonlarımızın çalışabilmesi için elektriğe gereksinimi var. Afet bölgesinde de birinci andan itibaren elektrik verilebilen baz istasyonlarımızda hizmet verebiliyoruz.

Mobil baz istasyonlarımızla tamamlamaya çalışıyoruz

Aynı formda, jeneratörlerin yakıt muhtaçlığı için de gerekli tedbirleri alıyoruz. Jeneratörlere yakıt desteği için bölgede 400’ü aşkın arkadaşımız misyon yapıyor. Binaların üstünde bulunan baz istasyonlarımızın değerli bir kısmı zelzelede yıkıldı ya da hasar gördü. Yıkılan istasyonlarımızın yokluğunu taşınabilir baz istasyonlarımızla tamamlamaya çalışıyoruz. Yaşadığımız bu felaketin yaralarını daima birlikte sarabileceğimize inanıyoruz. Tüm imkânlarımızı kullanarak elimizden gelenin en düzgününü yapmaya devam edeceğiz.”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar