Parapiyasasi.net
Volvo bin 300 kişiyi işten çıkaracak
Yazar: -04 Mayıs 2023
9

Volvo Cars’dan yapılan açıklamada, araba üreticisinin, önümüzdeki aylarda global operasyonlarında maliyetleri düşürmeye ve verimliliği artırmaya devam edeceği belirtildi.

Geçen yıl başlatılan “kemer sıkma programı” kapsamında çoğunluğu İsveç’teki ofislerde çalışanlar ortasında olmak üzere iş gücünün yüzde 6 azaltacağının aktarıldığı açıklamada, bunun da şirketin çalışan sayısının yaklaşık bin 300 kişi azaltacağı manasına geldiği söz edildi.

Volvo Cars Üst Yöneticisi (CEO) Jim Rowan, mevzuya ait değerlendirmesinde, geçen yıl başlattıkları kemer kısma programının gereç maliyetleri üzere kimi değerli alanlarda sonuç vermeye başladığını belirterek, “Ancak, daha fazlasını yapmamız gerektiği açık. İktisatta aykırı rüzgarlar, artan ham unsur fiyatları ve artan rekabet, bölümümüz için bir müddet daha zorluk teşkil etmeye devam edecek üzere görünüyor” tabirini kullandı.

Çinli araba kümesi Geely’nin bir yan kuruluşu olan Volvo Cars, 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli araç satmayı hedefliyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar