Parapiyasasi.net
Volvo, şoför izleme şirketi CorrActions’a yatırım yapıyor
Yazar: -25 Nisan 2023
4

HANDE BERKTAN

İsveçli otomotiv şirketi Volvo’nun teknoloji yatırımlarına imza atan ünitesi, Volvo Cars Tech Fund, İsrailli şoför izleme teşebbüsü, CorrActions’a yatırım yapıyor. Yatırımın birinci etap büyüklüğü, 6 milyon dolar. Şirket, araçlara yerleştirdikleri sensörlerle şoförlerin mikro kas hareketlerini izleyip, kazaları en aza indirmeyi hedefliyor

Volvo Cars Tech Fund Lideri Alexander Petrofski yatırıma ait açıklamasında “Tech Fund ile, dalımızda bir teknoloji başkanı olarak pozisyonumuzu güçlendirmeye yardımcı olabilecek heyecan verici startup’lar için tercih edilen stratejik bir ortak olmayı hedefliyoruz. CorrActions bu hedefe kusursuz bir biçimde uyuyor ve yüreğimize yakın olan bir misyona odaklanıyor. Emelimiz, otomobilleri ve trafiği daha inançlı hale getirmek.” dedi.

CorrActions’ın ardındaki fikir, şoförün mikro kas hareketlerini izlemek için otomobilde zati yerleşik olan sensörleri kullanmaktır. Şirketin öne sürdüğü bu hareketler, CorrActions’ın algoritmalarının şoförün yorgun, dikkati dağılmış yahut sarhoş olup olmadığını denetim etmek için değerlendirebileceği beyin aktivitesini yansıtabilir.

CorrActions CEO’su Ilan Reingold, İsrail’de yaptığı bir toplantıda “Bugün, direksiyon başındaki kişinin yeteneklerini izlemek için birkaç şirket ve büyük filo yöneticisi ile çalışıyoruz.” dedi.

Nöropsikolog ve işletme yöneticisi Zvi Ginosar tarafından 2019’da kurulan şirket, daha evvel 2021’de 2,7 milyon dolarlık bir tohum toplamıştı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar