Parapiyasasi.net
Yaş meyve zerzevat bölümü yardımları zelzele bölgesine taşıyor
Yazar: -11 Şubat 2023
8

Taze meyve zerzevat dalı lojistik imkanlarını depremzedeler için harekete geçirdi. “Tekrar küllerimizden doğma vakti” diyen Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Lider Yardımcısı ve Ege Yaş Meyve Zerzevat İhracatçıları Birliği Lideri Hayrettin Uçak, taze meyve bölümü olarak Türkiye’nin dört bir tarafından sarsıntı bölgesine ulaştırmak için seferber olduklarını kaydetti.

Uçak, “Tüm lojistik imkânlarımızı, vilayetlerden gelen talepler doğrultusunda zelzele bölgesine yardımları ulaştırmak üzere görevlendirdik. Bu bölgelerden toplanan yardım gereçlerini AFAD’ın yönlendirmesiyle 10 vilayetimize ulaştırıyoruz. Gece gündüz demeden bölgedeki kardeşlerimizin hizmetinde, Devletimizin emrindeyiz” biçiminde konuştu.

Hızlı tüketime uygun besin hususlarını de sarsıntı bölgesindeki insanlara ulaştırdıklarını vurgulayan Uçak, “Türkiye genelinde tüm ihracatçı birliklerimizin 30 milyon 500 bin TL’lik kaynağını Ticaret Bakanlığımızın onayı ile zelzele bölgesinde kullanılmak ve zelzelenin yaralarını sarmak üzere çalışmalara başladık. “İzmir Yardıma Koşuyor” isimli yardım kampanyasında da kısa müddette 30 milyon TL’nin üzerinde kaynak topladık” dedi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar