Parapiyasasi.net
Yasal Takip Olanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
Yazar: -26 Mayıs 2021
31

Yasal Takip Olanlara İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yasal Takip olan kişiler bankalardan kredi alamazlar. Bankalarda kullandığınız kredi ve kredi kartı ürünlerinde eğer ödemeleri düzenli yapmadıysanız ve kredi, kredi kartı borcu yüzünden bankadan avukatlık olduysanız, banka kara liste müşterisi olmuşsunuz demektir. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerde bu durumda onay alamamaktadırlar. Sizlere bu yazımızda yasal takip olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalar ve bu bankaların hangi şartlarda kredi vereceklerinden bahsedeceğiz.

İcralık olanlara veya bir diğer adıyla yasal takip olanlara kredi almak istiyorsanız, bankaların bazı şartları vardır. Öncelikli olarak yasal takip olan borçlarınızı ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca yasal takip borçlarınızı ödedikten sonra, bankalar sizin gelir durumunuza da bakacaklardır. Bu durumda kredi onayı alacak ve sıkıntısız işlem yapacak kişiler emekliler olmaktadır. Başvuru yapacağınız bankaya emekli maaşınızı taşıyarak, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu şekilde yüksek limitli icralık borçlarınızı kapattıktan sonra da onay alabiliyorsunuz. Ayrıca devlet memuru olan ve uzun süredir sigortalı olarak çalışan kişilerde kredi onayı alabileceklerdir.

İcralık Olanlara kredi veren bankalar ise şu şekildedir…

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası üzerinden kredi alacak olan kişiler, bankaların şartlarına uygun olması durumunda sadece şubelerden yapılan başvurularda onay alabilirler. Ziraat Bankası icralık olan kişilerin emekli olmaları durumunda emekli maaşlarını kendi bankalarına taşıyarak kredi onayını vermektedir. 100 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli alacağınız Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda banka sizlere ayrıca 3 ay ertelemeli olarak da kredi imkanı sunacaktır.

Burgan Bank Kredi Başvurusu

Burgan Bank üzerinden de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler, belirli şartlara uygun olması durumunda bu bankadan kredi onayı alacaklardır. Kredi başvurusu için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Emekli olanlar emekli maaşlarını bu bankaya taşımalı, olmayanlar ise bankaya ipotek vermesi gerekmektedir. Bu şartlara uygun olduğunuzda icralık olan borçlarınızı kapattıktan sonra kredi onayı bu banka üzerinden de alabilirsiniz. 200 bin TL’ye kadar verilen banka kredisi ile birlikte, 36 ay vade ve 3 ay erteleme imkanı sunulmaktadır. Burgan Bank üzerinden ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, bankaya taşınmaz ipotek vermeniz gerekmektedir. Taşınmaz verdiğiniz ipoteğin ekspertiz değerinin %50’sine kadar onay alabilirsiniz.

Bu verilen bankalar haricinde ayrıca, kredi onayı alabileceğiniz, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank, Şekerbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası üzerinden de onay alabileceksiniz. İcralık olanlara kredi veren diğer bankaların kredi başvurularını öğrenmek istiyorsanız iyipara.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
hesap işletim ücreti almayan bankalar