• YARIM ALTIN
  5.535,00
  % 0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  27,0369
  % 0,10
 • € EURO
  28,9163
  % 0,17
 • £ POUND
  33,4864
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  3,7107
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2810
  % 1,37
 • BITCOIN/TL
  734285,690
  % -0,06
 • BIST 100
  7.719,82
  % -0,82

Yatırım Kârınızı Arttırmak İçin Harika Öneriler

Yatırım Kârınızı Arttırmak İçin Harika Öneriler

Yatırımlar, birikimlerin daha iyi bir şekilde değerlendirilmesi ve ileriki dönemde gelir getirmesi adına atılan adımların tümüdür. Büyük zorluklar çekerek elde edilen birikimler sizin için her zaman çok değerli olur. Bu birikimleri değerlendirmek için karşınıza çıkacak fırsatları kaçırmamanız gerekiyor. Ancak bu aşamada sizlere sunulan önerilere kulak asabilirsiniz.

Bilinçli Bir Yatırımcı Olmanız Şart

Yatırım aşamasında kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeniz gerekiyor. Her zaman bilinçli bir yatırımcı olmanız şart. Yatırım için kullanacağınız araç ne olursa olsun onun tüm özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekli. Avantajlarını ve dezavantajlarını bilmeniz ve sizin için uygun olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Finansal Okur Yazarlığınızı Güçlendirin

Yatırım aracı olarak borsayı kullanacaksanız finansal okuryazarlığınızı geliştirmeniz gerekiyor. Her gün düzenli olarak gazetelerin finans bölümlerini incelemeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet üzerinden takip edebileceğiniz çok sayıda farklı site bulunuyor. Bu siteler üzerinden finans konusunda yaşanan gelişmeleri takip edebilir ve uzmanların fikirlerini inceleyebilirsiniz. İnternet üzerinden ücretsiz olarak verilen kurslar da bu kategoride yer alan önerilerden bir tanesi olabilir.

Yatırım Kârınızı Arttırmak İçin Harika Öneriler

Kendi Yatırım Stratejinizi Oluşturma Vakti

Yatırımlarınızı yaparken kendi stratejinizi belirleyerek hareket etmeniz gerekiyor. Etrafınızda bir yatırıma başlayan ve bunun olumlu sonuçlarını almayı başaran kişilerin tercih ettiği araçları kullanamazsınız. O kişilerin stratejileri sizlerden çok farklı olabilir. Başlangıçtaki yatırım miktarı da sizinkinden farklı olabilmektedir. Kendi stratejinizi oluşturmanız ve sürü psikolojisinden uzaklaşmanız gerekiyor.

Planınızı Yapıp Bu Plana Sadık Kalın

Yatırımlarda planlarınızı çok daha öncesinden yapmanız gerekli. Yatırımı yaptıktan sonra ortaya çıkacak ilerlemeye göre bir karar vermeyi düşünürseniz bu kararlar sizi zarara sürükleyebilir. Uzun ya da kısa vadeli bir yatırım yapacağınıza önceden karar vermeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra yatırımınızın hangi değere geldiğinde duracağını ya da zarar etmeye başlarsa hangi seviyede çekileceğinizi çok öncesinden belirlemeniz şart.

Psikolojik Faktörlere Yenik Düşmemeyi Öğrenin

Yatırım eğitimlerinde psikolojiye çok geniş bir alan ayrılır. Çünkü sahip olunan psikoloji her zaman yatırımları olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Psikolojilerinizi bir kenara bıraktıktan sonra doğru kararlar vermeye başlayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ