Parapiyasasi.net
Zafer Partisi ikinci çeşitte Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek
Yazar: -24 Mayıs 2023
3

Ata İttifakı’nın büyük ortağı Zafer Partisi ikinci tıpta Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ile görüşmek için saat 10:30’da Zafer Partisi Genel Merkezi’ne geldi. Kılıçdaroğlu ve Özdağ yaklaşık 50 dakika görüştü.

Görüşmenin akabinde Kılıçdaroğlu ve Özdağ, Zafer Partisi Genel Merkezi önünde kurulan kürsüde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu “Türkiye’nin geleceği, Türkiye’nin huzurlu ülkesi olması emeliyle her bir genel lidere sorumluluklar düşüyor. Bizler de bir ortaya geldik, oturduk konuştuk. Hoş sonuçlar elde edildi. Umarım Türkiye hoş günlere hamile. Seçim sonrası tekrar buluşacağız” dedi.

Özdağ ise “Türkiye’nin en kıymetli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın geri yollanmasıdır. 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan, yenilerinin gelmesi engellenmeden Türkiye’nin ekonomik problemlerini aşması mümkün değildir. 11 milyar dolar harcayarak fakirlikten kurtulamayız, kiraların yükselişini engelleyemeyiz, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke 13 milyon sığınmacıyla iktisadını, güvenliğini yanlışsız bir çizgiye oturtamaz” sözlerini kullandı.

Özdağ kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Birinci çeşidin sonunda gördük ki ortaya çıkan görünüm iki adayın 28’inde bir ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği çerçeveyi oluşturmuş ve Numan Beyefendi bizi ziyaret etti. Kendilerine sorduk, ‘Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz’ diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatandaşlarına dönmesini içermiyordu. Kemal Beyefendi ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu ikinci çeşitte destekleme kararı verdik. “

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar