Parapiyasasi.net
Zelzelenin ibretlik fotoğrafı: Kahramanmaraş’taki TMMOB binası yıkılmadı
Yazar: -10 Şubat 2023
11

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İdare Heyeti Lideri Becerikli Ulutaş, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili vuran, binlerce yapının da yıkılmasına sebep olan iki büyük zelzelelerde ayakta kalan İnşaat Mühendisleri Odası’nın Kahramanmaraş Vilayet Temsilciliği binasının fotoğrafını paylaştı.

Ulutaş’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta kelam konusu binanın etrafında birden fazla yapının yerle bir olduğu dikkat çekti.

‘’Yeter ki bilim ve teknik halk faydasına uygulansın!”

Ulutaş, böylesine büyük sarsıntılarda bile ‘mühendislik’ ve ‘bilimle’ ayakta kalabilecek binalar yapılabileceğine vurgu yaparak “Yeter ki halk faydasına uygulansın” dedi.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta ayakta kalabilmeyi başaran binaya ilişkin fotoğrafı paylaşan Ulutaş, şunları kaydetti:

“Görseldeki bina İnşaat Mühendisleri Odası’nın Kahramanmaraş Vilayet Temsilciliği Binası. Fazla kelama gerek yok. Bilim ve mühendislik bu türlü büyük bir zelzelede dahi ayakta kalacak yapılar inşa etmeye kâfi. Kâfi ki bilim ve teknik halk faydasına uygulansın!”

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar