Parapiyasasi.net
Zincir marketlerden zelzele bölgesinde fiyatsız eser
Yazar: -09 Şubat 2023
12

Deprem bölgesine TIR’larla acil muhtaçlık materyalleri gönderdirdiklerine ait açıklama yapan BİM, bölgede 100’ün üzerinde mağazasında depremzedelere temel gereksinim eserlerini güvenlik güçlerinin nezaretinde fiyatsız dağıtıldığını duyurdu.

BİM’den yapılan açıklamada, “BİM resmi kurumlarla işbirliği içinde 20 bin adedin üzerinde battaniye, tek kişilik ve çift kişilik yorganlar, çocuklar için binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömlek, ayakkabı, yetişkinler için üst ve alt polarlar, kazaklar ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın muhtaçlık gerecini TIR’larla bölgeye gönderdi. Ayrıyeten afet bölgesindeki depolarından AFAD aracılığıyla temel muhtaçlık unsurları sevkiyatına da devam ediliyor” denildi.

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanı ömrünü yitirdiği ve 60’ın üzerinde çalışanın da hâlâ enkaz altında kurtarılmayı beklediği belirtildi.

Şok’tan besin ve paklık ürünü

Şok Marketler de toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, tüm afet bölgelerinde çok sayıda mağazada besin ve paklık eserlerini muhtaçlığı olan yurttaşlara fiyatsız dağıttığını duyurdu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar