• YARIM ALTIN
  5.823,00
  % 2,62
 • AMERIKAN DOLARI
  27,7727
  % 0,14
 • € EURO
  29,2415
  % -0,22
 • £ POUND
  33,8629
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,8044
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2846
  % 0,33
 • BITCOIN/TL
  747258,669
  % 0,41
 • BIST 100
  8.113,30
  % -1,77

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması

Milyonlarca borçlu için bir umut ışığı olan bu müjdeli haber, hükümet tarafından 2019’un ocak ayında verildi. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması hakkında detaylara girmeden önce, sizlere küçük bir istatistik vermek isteriz. Şu an Türkiye’de milyonlarca kişi borç batağında ve açlık sınırı altında yaşam mücadelesi veriyor. Ekonomide yaşanan gel-gitler, dövizdeki aşırı dalgalanma ve dışa bağımlı bir ülke olmamız nedeni ile maalesef tehlike çanlarının çaldığı ortadır. Durum böyle olunca, doğal olarak bu haber büyük bir yanı uyandırdı. Kredi kartı borçluları, borçlarından bir an önce kurtulmak için, haberin yasalaşmasını bekledi.

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması şartları

Haberin detayları kamuoyu ile paylaşılıp, Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması şartları açıklanınca, müjde bekleyen milyonlar için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Çünkü başvuru şartlarında yer alan birçok kıstas, zaten borç yükü altında ezilen ve hukuk bürolarının kıskacında olan vatandaşlar için kesinlikle geçerli değildi. 31 Aralık 2018 itibari ile kredi kartı borcu biriken ya da gecikmeye giren kişiler için, Ziraat bankası tarafından borç yapılandırma kredisi sağlanacaktır. 24 aya kadar %1.10 ve 60 aya kadar vadelerde ise %1.20 aylık faiz oranları ile verileceği açıklanan kredi şartlarından biri de, başvuru yapacak olan kişinin yasal takipte olmaması veya devam eden bir kredisinin olmaması şartıydı. Vatandaşların yarısından fazlasının bankaların kara listesinde olduğu bir dönemde, böyle ağır bir şartın koşulması tepki ile karşılandı.

ziraat bankasi kredi ve kredi karti yapilandirma
ziraat bankası 72 ay kredi ve kredi kartı yapılandırma

Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması başvurusu

Yukarıda bahsi geçen başvuru şartları sizin için uygunsa, Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için aylık gelir belgenizle beraber, her hangi bir Ziraat Bankası şubesine başvuru yapmanız gerekir. Bu hafta bir başka devlet bankası daha, kredi kartı yapılandırma kredisi vereceğini açıkladı. Vakıfbank’ın açıkladığı kredi paketi de, maalesef aynı şartları kapsamaktadır. Aslında mantıken düşünürsek, zaten kara listede olmayan ve aylık düzenli geliri olan herkes normal şartlarda da kredi alabilmektedir. Bu duyurunun, milyonlarca vatandaşı kapsamadığı açıktır.

YORUMLAR YAZ