Parapiyasasi.net
Bitcoin Yükselecek mi? Bitcoin Ne Kadar?
Yazar: -16 Ekim 2019
15

Bitcoin hakkında onlarca analist her gün yorumlar yapmakta ve yatırımcıları yönlendirmeye çalışmaktadır. Bu kapsamda Bitcoin yükselecek mi sorusunun yanıtları da merak edilmektedir. Öncelikle Bitcoin 2017 yılı sonlarındaki aşırı yükselmesinden sonra yeniden düşüşe geçmiş ve yatırımcıları şaşırtmıştı. 2018 yılında da güven vermeye başlayan BTC, aynı yılın sonlarına doğru yükseliş trendini yakalamıştı. Fakat aynı durumlardan günümüzde bahsetmek doğru değildir. Çünkü Bitcoin fiyatları artık istikrarsız bir yöne doğru hareket etmektedir.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin güncel fiyatları araştırıldığı zaman şu sıralar 8 bin 320 dolar seviyelerinde olduğu görülüyor. Bu rakam son 6 ayda 12 bin ile 8 bin dolar arasında sürekli değişmiştir. Ancak Bitcoin yükselecek mi konusunda net bir yanıt olmamakla beraber yatırımcıların tamamen bireysel analizler dahilinde hareket etmesi önemlidir.

Bitcoin fiyatlarının genel analizi yapıldığı zaman analistlerin çoğu fiyatların artacağı yönünde yorumlar yapmaktadır. Bununla birlikte tüm kripto paraları etkileyen Bitcoin’in 2020 yılında ciddi bir seviyeden işlem göreceği düşünülmektedir. Yine de Bitcoin ne kadar araştırmasını günlük olarak yapmalı ve süreci yakından takip etmelisiniz.

Bitcoin Diğer Sanal Paraları Etkiliyor mu?

Elbette BTC’deki tüm hareketlilik, kripto paraların değerinin değişmesine neden olmaktadır. Bununla birlikte BTC hakkında yapılan araştırmaların tamamı tek yönlü değildir. Yani yükseleceğini düşünen analistlerin yanı sıra BTC’de düşüş bekleyen çok sayıda analist bulunmaktadır. Bu nedenle her yatırımcının mutlaka kişisel analizlere yoğunlaşması gerekiyor.

Bitcoin almak mantıklı mı şeklindeki sorulara da yanıtlar veren uzmanlar aslında uzun vadeli yatırımlar için BTC’nin tercih edilmesi gerektiğini savunmaktadır. Elbette Bitcoin yükselecek mi sorusuyla ilgili net bir yanıt bulunmadığı için gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra düşük miktarlı yatırımlar gerçekleştirilebilir.

Kripto para piyasasının güvenilir bir piyasa olup olmadığına karar vermek adına mutlaka güncel olarak piyasa takibi yapmanızda yarar var. Çünkü Bitcoin fiyatlarıyla beraber değişen piyasaya uyum sağlamaya çalışan diğer sanal paraların çoğu zaman kayıplara neden olduğu unutulmamalıdır. İşte bu yüzden BTC yükselecek mi, BTC ne kadar olacak ya da BTC tahminleri üzerine karşılaşacağınız her bilginin gerçeği yansıtmayacağı bilinmelidir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar