Parapiyasasi.net
Bitcoin’de Yükseliş Ne Kadar Sürecek
Yazar: -12 Ocak 2021
5

Bitcoin fiyat hedefi, 100.000 dolar Binance.US’in CEO’su Catherine Coley’e göre mevcut BTC lider kripto paranın fiyatını 100.000 dolara kadar çıkarma gücüne sahip olduğu söylenmekte. Coley’in geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklama ile Bitcoin’ in 1 aydan kısa sürede 19.000 dolardan 34.000 dolara yükselmesinin arkasında kurumsal yatırımcılar olabileceği düşünülmekte. Bunun yanı sıra Coley 2017 yılındaki ralli ile günümüzdeki ralliyi de kıyasladı ve Coley’nin açıklamalarına göre Bitcoin madencilik ödülü yarılanması ile 2016 yılında gerçekleşmiş ve bir boğa koşusunun başlaması için yarılanmanın üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçmesi gerekmişti. Günümüzdeki durum ise boğa koşusu ile 2017 yılındakinin hızlandırılmış versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu görünümü değerlendiren Coley, 50.000 doların oldukça mantıklı olduğunu ifade ediyor. Ancak Coley’e göre Bitcoin fiyatı için önümüzdeki aylarda 50.000 dolar gibi düşük bir seviyede kalacak ve fiyat 2021’in sonunda 75.000 dolara, 2022 yılında ise 100.000 dolara kadar yükselecek. Bir başka hedef ise şu şekildedir; 1.000.000 dolar Binance.US CEO’su önümüzdeki yıl için yükseliş tahmininde bulunma konusunda yalnız değil bu şekilde düşünen uzmanlar bulunmakta. Kraken’in büyüme lideri Dan Held, geçen yıldan beri Bitcoin’in 2021’de bir süper döngüye girebileceğini ve sonunda fiyatın 1.000.000 dolara çıkabileceğini dile getirmiştir. Geçen hafta açıklamada bulunan Held, Bitcoin’in fiyatının kripto varlığının artan ilgiye bağlı olarak 100 kat artıştan çok daha fazla hareket edeceğini iddia etmiştir.

bitcoin’de yükseliş ne kadar sürecek

Aynı zamanda, Bitcoin Financial Times’ta bu açıklamara ek olarak, haber kaynaklarının da dikkatini çeken bu açıklamalarla birlikte, Bitcoin, 4 Ocak’ta İngiltere merkezli uluslararası iş gazetesi Financial Times’ın ön sayfasında kendisine yer bulmuş oldu. Bitcoin’in Financial Times’da kendisine yer buldu ve kripto para ekosisteminde birçok kişinin de ilgisini çekecek duruma gelmiş oldu. Son günlerde piyasanın popüler isimlerinden Anthony Pompliano yaptığı açıklamada ise Bitcoin tüm dünyanın görebileceği şekilde ön plana çıkacak şeklinde açıklamasıyla yükselişin devam edeceği öngörüsünde bulunmuş oldu. Financial Times’ın 2013 yılında Bitcoin’i bir balon olarak nitelendirdiği göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in 7 yıl içinde sergilediği başarı daha net anlaşılmaktadır. Bu açıklama ile birlikte analistlere göre bu yükseliş devam edeceği öngörülmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar