Parapiyasasi.net
Kripto Paraların Günlük İşlem Hacmi Ne Kadardır?
Yazar: -19 Mayıs 2021
8

Yöneltilen soru kripto paraların günlük işlem hacmi ne kadardır? olduğunda, bunun günlük bazda oldukça değişkenlik gösteren bir cevabı olacaktır. Kripto paraların işlem hacmi, alım-satım sıklığı ve bilinirlik kriterlerine göre listelenir. Kripto para hacmi; günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hesaplanabilir. Bir kripto paranın işlem hacminin günlük bazda 30.000 olması, 24 saatlik dilimde ilgili kripto paranın 30.000 defa el değiştirdiği anlamını taşır.

Kripto Para İşlem Hacmi Ne İşe Yarar?

Kripto paraların işlem hacmi; günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hesaplanabildiği gibi, daha uzun bir süre kriteri doğrultusunda da hesaplanabilir. Kripto paranın günlük hacmi, ilgili kripto paraya yatırım yapılıp yapılmaması hakkında kıyaslama olanağı sunar. Yatırım yapılmak istenilen kripto paranın işlem fiyatının, alım ve satım işlemleri için uygun olup olmadığını anlayabilmek için geçmiş işlem hacmi ve o andaki işlem hacmine bakılmalıdır. İki istatistiğin kıyaslanması, yatırım yapmak isteyen kişinin yararına bir yaklaşım olacaktır. Kripto paranın işlem hacminin yüksek olması, kripto paraya yatırım yapacak kişilerin çoğalmasına temel hazırlayacaktır.

Kripto Paraların Günlük İşlem Hacmi Ne Kadardır?
Kripto Paraların Günlük İşlem Hacmi Ne Kadardır?

Kripto Para Hacminin Düşmesi Ne Anlama Gelir?

İlgili kripto paranın hacminin düşmesi, olumsuz bir yönde eğilim gösterdiğinin habercisidir. Kripto para hacim düşüklüğünün etkileri şu şekilde listelenebilir;

  • Kripto para hacminin düşüş göstermesi, piyasanın kolay manipüle edilmesinin önünü açar,
  • Düşük hacimli kripto paralara, yatırımcılar pek sıcak yaklaşmayacaktır,
  • Kripto para hacminin düşmesi, yatırımcıda güven sorunu oluşturur,
  • İşlem hacminin düşmesi, yatırımcıları olumsuz etkileyeceği içim, yatırımcı sayısında gittikçe düşüş meydana gelecektir.

Kripto paralara yatırım yapılmadan önce, yatırım yapılmak istenen kripto paranın daha önceki ve güncel işlem hacimleri dikkatle incelenmelidir.

Kripto Para Hacminin Yükselmesi Ne Anlama Gelir?

Kripto para hacminin yükselmesi, ilgili kripto paranın olumlu bir yönde hareket ettiğinin ve yatırımcılar tarafından benimsendiğinin göstergesidir. İşlem hacmi üzerinden yola çıkarak, gelir tahmini yapmak çok daha kolaydır. Bu sebeple yatırımcılara yüksek hacimli kripto paralar daha cazip gelmektedir. Yüksek hacme sahip kripto paralar, yatırımcıya güven verir. İşlem hacminin yükselişte olduğu boğa piyasalarında fiyatlar ve işlem hacmi arasında oldukça güçlü bir etkileşim vardır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar