Parapiyasasi.net
2022 Yılı Dolar Fiyatları Nasıl Olacak?
Yazar: -07 Ocak 2021
40

2022 yılında olması muhtemel dolar piyasası nasıldır? İçerisinde bulunduğumuz Ocak ayı itibariyle dolar piyasasında değişim öngörülmekte. 2021 tarihinin sonlarına doğru gerçekleşen ABD Merkez Bankası Fed toplantısına göre dolar değerlerinde bir değişim meydana geldi. Elde edilen bilgilere göre 2021 yılının başlarında da bazı toplantılar gerçekleştirilecek. Bu toplantıların tarihleri ise 26-27 Ocak ve 16-17 Mart olarak belirlendi. Bu tarihlerde gerçekleştirilecek olan Fed toplantıları sonucunda dolar değerlerinde kesin bir bilgi edinilmiş olacak.

2021 Dolar Piyasasını Nasıl Etkiledi?

Geçtiğimiz yıl içerisinde tüm dünya üzerinde meydana gelen korona virüs salgını nedeniyle birçok ortamda kriz durumları meydana gelmişti. Korona virüs birçok değişikliği de beraberinde getirdi. Bu değişikliklerin yaşandığı dallardan biri de küresel piyasalar oldu. 2020 yılının sonlarına doğru duyurulan ve Ocak ayında da etkisini gösteren mutasyona uğramış korona virüs vakaları nedeniyle çeşitli ülkeler İngiltere’ye uçuşu yasaklamış durumda. Peki, 2021 yılı için tahmin edilen dolar değerleri nedir? Dolar değerlerinde büyük değişimler yaşanır mı?

2021 Yılı Dolar Fiyatları Nasıl Olacak?

2022 Yılı Dolar Tahmini

Günümüzde birçok finansal içerikler takip edilmeye devam ederken ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs dolar hakkındaki son duruma açıklama getirdi. Goldman Sachs’ın yaptığı açıklamalara göre 2021 yılında Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kazanacağı söylendi. Goldman Sachs her ne kadar Türk Lirası’nın değer kazanacağı yönünde açıklamalarda bulunsa dahi bu konu hakkında kesin bir sonuç yok. Türk Lirası’nın bu süreçte değer kazanma durumu sadece bir ihtimal ya da değerlendirme. Peki, Goldman Sachs dolar hakkında ne gibi tahminlerde bulundu?

Goldman Sachs 2021 yılı için dolar tahminleri 7,50, 7,75 ve 8,00 olarak açıkladı. Dolar kuru Goldman Sachs dışında çeşitli kişiler tarafından da değerlendirilmeye devam ediyor. Yapılan açıklamalara göre doların 2021 yılında 6,50 seviyesine kadar düşebileceği söyleniyor. Fakat bu durumun Türkiye ekonomisinin gelişmesi ve enflasyon değerlerinin olumlu olması ve para girişi sağlanması sonucunda gerçekleşeceği öngörülmekte. Dolar 4 Ocak 2021 tarihinde ise 7,42 olarak gözlemlenmekte. Düşüşte olan doların 2021 yılında 6,50 seviyesine inip inmeyeceği ise merak konusu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar