Parapiyasasi.net
Borsa Nasıl Öğrenilir?
Yazar: - 26 Şubat 2019
170
28

Borsa Nasıl Öğrenilir?

Borsa yatırım araçları içinde en fazla merak edilen ve en fazla rağbet gören bir piyasadır. Borsa riskli olduğu kadar iyi bilindiği zaman karlı bir yatırımdır. ‘’Borsa nasıl öğrenilir?’’ bu sorunun en mantıklı cevabı önce iyi bir piyasa analizi ve teknik dokümanları incelemektir.

Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Hisse senetleri, borsa piyasasında şirketlerin ortaya çıkardığı değerli evraklardır. Hisse senedi alarak şirketin sermayesine ortak olursunuz. Borsada hisse senedi almak İçin öncelikle aracı kuruma ihtiyaç vardır. Aracı kurum olarak bankaları tercih edebilirsiniz. Banka hesabınızdan borsa hesabı açtırarak borsa oynayabilirsiniz. Ama öncesinde hangi hisse senedini alacaksanız o hisse senedi halkında iyi bir araştırma ve inceleme yapmanız gerekir. Borsa hesabınızdan hisse senedi alım emri verebilir ve istediğiniz fiyata satış emri verebilirsiniz. Borsa hafta içi sabah saat 10 gibi açılırken akşam saat 6 gibi kapanır. Hafta sonları borsa piyasası kapalıdır.

Hisse Senedi Almak Güvenli Midir?

Borsa çok iyi bilinmezse çok riskli bir yatırım aracı olur. Teknik analizler, grafikler, şirketlerin öz sermayeleri, hacimleri, piyasadaki lot sayısı gibi birçok konuda bilgi sahibi olmanız gerekir. Borsa iyi bir şekilde analiz edilip oynanırsa oldukça güvenli bir yatırım aracı olur ama risk her zaman vardır, bu durum kesinlikle unutulmamalıdır.

Hisse senedi almak güvenli midir?

Kaç Lira İle Borsa Oynanır

Borsa piyasası belli bir miktar belirten piyasa değildir. Borsa oynamak için ihtiyacınız olan paranın dışında belli bir para ayırmanız gerekir. Bu para ihtiyacınız olmayan para olmalıdır. Bu rakam 1.000 lira olabileceği gibi 10.000 lira da olabilir. Bu rakam tamamen sizin bütçeniz ile alakalıdır. Borsa oynamak için kesinlikle borç para almayın ve kredi çekmeyin. Çünkü risk her zaman mevcuttur. Alınacak hisse senedi daha çok köklü şirketler üzerine olmalıdır. Kısa vade veya uzun vade olarak süre belirlemeniz gerekir.

Kısa vade yatırım düşünüyorsanız piyasayı her gün takip etmeniz gerekir. Piyasa takibi internet ortamından canlı olarak takip edilir. Telefonunuza indirebileceğiniz bazı programlar İle canlı borsa takip ve şirketlerin durumunu inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 28 Yorum Var)
 1. Emre dedi ki:

  Hisse senedi almak istiyordum ve çok bilgim yoktu.Araştırmak istedim bu siteyi buldum ve yeterince bilgi sahibi oldum. Teşekkür ederim.

 2. Cüneyt dedi ki:

  Borsa nasıl öğrenilir borsa ile ilgili bir sürü bilgi var süper tavsiye ederim

 3. Ferhat dedi ki:

  Borsaya sadece büyük paralarla girilir sanıyordum o yüzden pek araştırmamıştım bu yazıyı okuyana kadar da küçük şirketlerin daha çok kazandıracağını düşünüyordum ama yanılmışım teşekkür ederim aydınlattığınız için.

 4. Ali eroglu dedi ki:

  Borsa işlerine girmeden bu yaziyi bi okuyun iyice ogrenin. Daha bilgili bi sekilde girmeniz iyi olacaktir. Tesekkurler.

 5. Kadir dedi ki:

  Hisse satın alacaksanız mutlaka bir aracı ortaya koyun.Aracı güvenilir biri olsun yoksa aşırı şekilde dolandırılsınız.Borsa yaparken 2 kere düşünün aniden düşebilir.

 6. Murat Can dedi ki:

  Sağolun Bu Borsa işine girmeyi düşünüyordum açıklayıcı ve net oldu cevabımı aldım diyebilirim teşekür ederim 🙂

 7. Furkan dedi ki:

  Evet gerçekten borsa konusunda iyi bir araştırılma yapılmazsa çok riskli bir yatırım yöntemi olur kesinlikle çok iyi araştırmalısınız. Bu işte kazanmak olduğu gibi kaybetmekte var çok iyi araştırmak çok önem taşıyor

 8. Yasin Genc dedi ki:

  Merhaba.
  Yazınız gayet güzel olmuş. Bende Netmarket hesabım ile 100 dolarlık oynadım. Şu an hesapta 7 dolar kaldı. Bilgisizik gerçekten insana çok sey kaybettirir.
  Borsada paranın nasıl kazanılacağını iyi analiz etmeniz başlamadan önce çok önemli.

 9. ferda çaltepe dedi ki:

  Borsa işinde çok iyi takip etme ve piyasa analiz fikrine katılıyorum. Şu kadar parayı hemen katllarım düşüncesi yanlış olur bilgilendirici makale için teşekkürler…

 10. Emre KESİM dedi ki:

  Katılıyorum hiçbir zaman elinizdeki son parayı ev araba hariç bir yere yatırım yapmayın, ne olacağını kimse bilemez.

 11. Mehmet Tayyip Arıcan dedi ki:

  Arkadaşlar yatırım ve borsa işlerinin detaylı ve kısa bir şekilde açıklamasının özeti burada. Gerçekten muhteşem bir site. Herkese tavsiye ederim.

 12. Azime OKTEM dedi ki:

  Kısa vade yatırımı düşünüyorum ama piyasayı her gün takip edemiyorum işimden dolayı. Umarım bir an önce hayat normale döner.

 13. Yasin dedi ki:

  Borsa konusu hakkında çok faydalı bir yazıydı bilgilendirici olmuş hisse senedi hakkındada bilgi sahibi oldum teşekküreler

 14. Şeyhmus dedi ki:

  Doğrusu ne hisse senedinden ne de borsadan anlarım. Zaten tehlikeli ve karışık işlerdir de. Ama merak ettiğim için girip okudum. Yazınız sayesinde öğrendiğim, yapılması bilinirse iyi birşeye de dönüşebilir.

 15. Tuğçe dedi ki:

  Bence her önüne gelenden tavsiye alınmamalı bu konuda kârlı olduğu kadar riskli de bir sistemdir borsa sislemleri her detayın güzelce araştırılıp o şekilde basnlamasi en uygundur

 16. Furkan dedi ki:

  Borsadan fazla kazanç sağlayabiliriz ama bu riskli bir iş elinde bir miktar yatıracak para olması gerek sürekli borsayı takip etmen gerek yükselişten düşüşten haberin olacak ki ona göre hazırlanacaksın

 17. Soner Aydın dedi ki:

  En az kaç lira ile borsa oynanır hisse senedi almak güvenli mi kafamda bunlarla ilgili bilinmezlikler vardı. Bu makale sayesinde öğrendim ve borsaya başlamayı düşünüyorum. Önce kısa vadede kazanmayı deneyeceğim

 18. Mustafa dedi ki:

  Borsa sistemi kazanç olduğu gibi kayıp etmek de vardır o dönemin şartlarına bağlı oluyor genellikle o dönemde meyve ve sebze satışında pahalılık olunca borsanın gelişip kurlarında artış yapıldığını daha iyi görüyoruz

 19. Kaan Sinan dedi ki:

  Borsa hakkında bilgi almak için başlangıç bilgilerine sahip olabileceğiniz güzel bir yazı, borsada yer alan bir çok senet hakkında öncelikle bilgi sahibi olmanız takip etmeden kulaktan dolma bilgilerle girmeyiniz.

 20. Emre dedi ki:

  Piyasadaki en güvenilir borsa piyaysasidir. Fazla parası olan piyasayı takip etsin.Borsa ile herşey burada ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

 21. Mustafa dedi ki:

  Para piyasası gerçekten haberdar eden ve güzel site emeği geçen herkese teşekkür ederim

 22. Yusuf32 dedi ki:

  Arkadaslar en güvenilir borsa diyebilirim yani

 23. Yusuf32 dedi ki:

  En az kac lira ile borsaya girilir onlari öğrendim burada..
  Borsa konusu hakkında çok faydalı bir yazıydı bilgilendirici olmuş hisse senedi hakkındada bilgi sahibi oldum teşekkürler

 24. İstemihan parmaksız dedi ki:

  Gerçekten hisse senedi nasıl alacağımı bilmiyordum teşekkürler para piyasası.net

 25. Hamit dedi ki:

  Çok güvenerek kazandığım bir uygulama herleze taviye edrerim

 26. Hamit dedi ki:

  Öncedende hep güveberek para kazandığım bir sitrydo halende öyle paaramı hep katlıyorum Çok iyi bir yer

 27. Cebrail dedi ki:

  Bu faydalı içeriğinin için teşekkür ederim para piyasalarına gitmeyi düşünüyordum ama biraz tereddütlerim vardı ama sizin makaleniz içime su serpti tekrar teşekkür ederim

 28. Melis Ersoy dedi ki:

  anlık sinyal, günlük bülten ve veri paylaşımı almak için instagram’dan meliss.ersoy üzerinden ulaşabilirsiniz

BİR YORUM YAZ