Parapiyasasi.net
6 ay kâfi değil, kredi ödemeleri için mühlet uzamalı
Yazar: -10 Şubat 2023
14

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş merkezli iki sarsıntının, merkezin yanı sıra ilçelerde de büyük yıkıma yol açtığını anımsatarak, kente kâfi ölçüde besin geldiğini fakat barınmayla ilgili sorun olduğunu, çadır ve konteynır gerektiğini bildirdi. Kentte yakıt, doğalgaz ve elektrik meselesinin sürdüğünü kaydeden Buluntu, “Ciddi manada göçük altında insanlarımız var. Sanayi tesislerimizde hasarlar var, beşerler işlerini yakınlarını kaybetti, ailelerini, akrabalarını kaybetti. Esnafından sanayicisine önemli manada da finansal dayanağa gereksinimimiz var” tabirlerini kullandı.

Uzun vadeli erteleme şart

Ağır zelzelenin yaşandığı kentlerde yapılacak tüm ödemelerin uzun periyodik ertelenmesinin koşul olduğunu anlatarak, “Banka kredilerinin 6 ay ertelenmesi kâfi değil. 6 ayda beşerler olağan hayatına dönemez, müddetin çok daha uzun olması gerekir. Göçüklerde tüm evraklar kayboldu, beşerler kayboldu, binalar çöktü, herkesin hafızası sıfır. Sarsıntıda merkez Kahramanmaraş olduğu için, ilçelerimiz de dâhil çok önemli hasar ve can kaybı var. Enkaz altında olanlar var, çıkarılmaya çalışılıyor. Buradakilerin artık bizim barındırdığımız Suriyeli göçmenlerden hiçbir farkı yok” formunda konuştu.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar