Parapiyasasi.net
ABD Hisseleri Petrol Piyasasının Uğradığı Sekte Sonucu Düştü
Yazar: -22 Nisan 2020
14

ABD hisse senetleri, petrol fiyatının beklenmeyen düşüşüyle birlikte sağlam düştü. Salı günü abd hisseleri, petrol fiyatlarının düşüşü nedeniyle yeni bir riskle karşı karşıya kalmamak için oluşan dalga sonucunda düşüşünün ikinci gününde de düşüşteydi.

Ham Petrolde Tarihi Düşüş Gerçekleşti

Standard & Poor’s 500 Endeksi yüzde 2.2 kadar düştü. Petrol fiyatlarındaki tarihi düşüş, Mayıs vadeli Batı Teksas petrolü, Pazartesi günü tarihte ilk defa sıfır seviyesinin altına düştü. Haziran vadeli WTI kontratı Salı günü yüzde 42 kadar düştü. Bu düşüşlerin sonucu finans piyasaları sarsıldı. Küresel ekonomi büyük darbe alırken petrol fiyatının çöküşü yatırımcıları korkuttu. Artık tüm dünya büyük ekonomiler açmaya çekinir hale geldi. ABD ise bu durum karşısında harcamalarını arttırmaya yakın olduğunu dair işaretler verdi. Ancak resesyonun derinliği ile ilgili oluşan endişeleri gidermeye yetmedi.

abd hisseleri

Şirketlerde Denge Bozuluyor

Şirketler tarafından açıklanan kar durumları ise oluşan belirsizi körüklüyor. Karlardaki gözle görülür düşüşün yanı sıra şirketler de yılın devamı için tahminde bulunamıyor. Anlaşılan o ki sermaye yatırımlarının sert düşüşe devam edeceğine dair işaretler devam edecek. Netflix, Chipotle, Texas Instruments, ABD’de salı günü kapanışının ardından kar açıklayacak şirketler içinde yer alıyor. S&P 500 Endeksi TSİ 58.37 puanla yani yüzde 2 düşerek 2,764.79 puana indi. Dow Jones Endeksi ise 436.38 puan yani yüzde 1.9 kayıpla 23,214.06 puana düştü.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar