• YARIM ALTIN
  5.519,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9392
  % 0,06
 • € EURO
  28,7105
  % -0,08
 • £ POUND
  33,4812
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  3,7064
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,2782
  % -0,26
 • BITCOIN/TL
  714045,714
  % 0,44
 • BIST 100
  8.118,75
  % 1,31

ABD’li Corsair, mekanik klavye üreticisi Drop’u satın alıyor

ABD’li Corsair, mekanik klavye üreticisi Drop’u satın alıyor

HANDE BERKTAN

California merkezli Amerikan bilgisayar oyun ekipmanları ve donanım üreticisi Corsair, kişiselleştirilebilir klavye üreticisi Drop’u satın alarak pazar hissesini genişletmeyi planlıyor.

Klavyeler, oyun tutkunları için kıymetli bir ekipman ve bilhassa rekabetçi oyunlarda kişiselleştirilmiş oyun klavyeleri son periyodun trendi. Corsair’ın bu stratejik satın alma hareketi, bilhassa kişiselleştirilebilir klavye trendinin yükselişte olduğu bu devirde, Drop’un bu bahisteki pazar hissesini Corsair’ın global erişimiyle birleştirerek pazar liderliğine oynuyor.

Satın almanın mali bedeli açıklanmazken, muahedenin nakit ödeme ile gerçekleşeceği duyuruldu.

Drop CEO’su Jef Holove, haberi doğrulayan bir blog yazısında “Drop, Corsair tarafından satın alındı. Bunun Drop için ne manaya geleceğine ve bizim seçici, bağlı, meraklı topluluğumuza odaklanmamız sizin için ön planda olacaktır” dedi.

Corsair CEO’su Andy Paul yaptığı açıklamada, “Tüketici tarafından değiştirilebilen kişiselleştirilmiş klavyeler, oyun etraf üniteleri alanındaki en süratli büyüyen trendlerden biri. Drop, bu alandaki rekabet üstünlüğünü kanıtlayan bir firma ve Corsair’in pazardaki konumuyla Drop markasını dünya çapında değerli ölçüde büyütmeyi umuyoruz. Drop’un dahil olduğu meraklı topluluğa özel Corsair ve Elgato ürünlerini sunabileceğimiz için de heyecanlıyız.” dedi. Özellikle genç ve teknoloji meraklısı bir kitlesi olan Drop, bu alanda liderliği hedefliyor.

Corsair, ayrıca Yüzüklerin Efendisi ve Marvel IP’sini içeren klavye tuşlarını içeren yüksek profilli markalama çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

Corsair, hatırlanacağı üzere Elgato Games’i 2018’de satın aldı ve bu markayla eserler çıkarmaya devam ediyor. Şirketin kendine ilişkin birkaç mekanik klavyesi var ve Drop’u kendi markası olarak işletmeye devam edecek. Corsair 2019 yılında bilgisayar üreticisi Origin PC ve denetleyici üreticisi Scuf Gaming’i satın almıştı.

YORUMLAR YAZ