Parapiyasasi.net
ABD’li düzenleyici kuruluşlardan bankalara kripto uyarısı
Yazar: -23 Şubat 2023
10

ABD Merkez Bankası (Fed), ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) ve Paranın Denetimi Ofisi (OCC), kripto varlık piyasasındaki güvenlik açıklarından kaynaklanan, bankalara yönelik likidite risklerine ait ortak açıklama yaptı.

Kripto varlıklarla ilgili temel likidite risklerine ait bankalara ikazda bulunulan açıklamada, kripto varlıkla ilgili kuruluşlardan sağlanan belli finansman kaynaklarının, mevduat giriş ve çıkışlarının ölçeği ile zamanlamasının öngörülemezliği nedeniyle bankalar için yüksek likidite riskleri oluşturabileceği kaydedildi.

Açıklamada, artan risklerin ışığında kripto varlıkla ilgili kuruluşlardan muhakkak finansman kaynakları kullanan bankaların likidite risklerini faal olarak izlemesinin ve bu çeşit fonlama kaynaklarından gelen likidite risklerinin seviyesiyle orantılı tesirli risk idaresi ile denetimlerini sürdürmesinin değerli olduğu aktarıldı.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar