• YARIM ALTIN
  5.532,00
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  26,9502
  % 0,06
 • € EURO
  28,7290
  % -0,02
 • £ POUND
  33,5203
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  3,7110
  % 0,26
 • РУБ RUBLE
  0,2790
  % 0,03
 • BITCOIN/TL
  717709,369
  % 1,51
 • BIST 100
  8.118,75
  % 1,31

Ak Portföy’den süratli büyüyen şirketlere yatırım imkânı

Ak Portföy’den süratli büyüyen şirketlere yatırım imkânı

Birol BOZKURT

Borsa İstanbul’da gong bu sefer Ak Portföy Büyüyen Şirketler Pay Senedi Fonu için çaldı. Ak Portföy Büyüyen Şirketler Pay Senedi Fonu, Türkiye’nin güçlü büyüme performansı sergileyen, seçilmiş 30 şirketine tek süreçle yatırım imkanı veriyor. Fon, Borsa İstanbul’da süreç gören ve yüksek büyüme göstergelerine sahip şirketlere tek süreçle yatırım yapma fırsatı sunuyor.

Gong merasiminde fon ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Türkiye’de daha evvel büyümeye odaklanmış bir fon yoktu, biz de bu boşluğu doldurmak için harekete geçtik.

Bunun için bir endeks kurduk ve bir fon oluşturmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduk. Son üç yılda yüksek büyüme performansı gösteren şirketlerden oluşan endeksin içinden fon yöneticileri tarafından seçilerek yatırıma yönlendirilen şirketler oluşacak” dedi.

Fon’da 30 şirket bulunacak

Fonun temel gayesinin güçten teknolojiye, tarımdan otomotive kadar Türkiye’nin en önemli bölümlerinde faaliyet gösteren, Borsa İstanbul’da süreç gören ve son 3 yıl içinde belirlenen büyüme kriterlerine ahenk sağlayan şirketlere yatırım yapmak olduğunu söyleyen Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı, “Büyüyen Şirketler Endeksi’nde 100 şirket bulunacak.

Biz de bu 100 şirket ortasından 30 şirkete yatırım imkanı sunacağız. Fonumuz faal bir fon olacak ve bu şirketler gösterdikleri performansa nazaran değişebilecek. Global piyasalarda olduğu üzere Türkiye’de de tematik fonlara olan ilgi, tasarruf sahiplerinin yatırım tercihlerinin çeşitlendiğini ve farklılaştığını gösteriyor.

Ak Portföy’ün pay senedi fonlarıyla ülkemizin ihracatçı şirketlerinden yerli teknolojilerine, yüksek kâr hissesi ödeyen şirketlerinden bankacılık kesimine kadar Türkiye’nin en geniş yatırım cihanında geleceği şekillendiren çok sayıda temaya basitçe yatırım yapma imkânı sunuyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz en yeni yurtiçi pay senedi fonumuz ‘Büyüyen Şirketler’ tasarruf sahiplerine eşsiz bir yatırım teması sunarken tıpkı vakitte portföyleri de çeşitlendirme imkanı sağlıyor” diye konuştu.

YORUMLAR YAZ