Parapiyasasi.net
Altın ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?
Yazar: -11 Şubat 2021
20

Yatırım yapmak isteyen insanlar, altın ve dolar kaç liraya kadar yükselecek? Araştırmasını yapmalıdır. Çünkü altın ve dolar; yapılacak yatırımlarda önemli birer araç, elde bulunan varlığın değer kazanmasında önemli birer anaparadır. Bu nedenle kaç liraya kadar yükseleceğini öğrenmek, yatırım yapmaya yön verebilir. Bu sayede insanlar; daha az mı yoksa daha fazla mı yatırım yapacaklarına, altına mı yoksa dolara mı yatırım yapacaklarına karar verebilir. Bu bağlamda; altının kaç liraya kadar yükseleceği, doların kaç liraya kadar yükseleceği bilinerek adım atılmalıdır.

Altın Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

Borsa, ortaya çıkan durumlara bağlı olarak değişim yaşanan bir alandır. Bu nedenle, borsa içerisinde yer alan; altın, dolar ve buna benzer yatırım araçları da olaylara bağlı olarak etkilenir. Ortaya çıkacak olan olayların bilinemiyor olması, kısa süre içerisinde değişecek altın fiyatlarının da bilinemez olmasına neden olur. Ancak; halihazırda devam eden durumların değerlendirilmesi, yapılacak önemli işlerin duyurulmasıyla altın fiyatlarının ne kadar yükselecek olduğu ortalama olarak tahmin edilebilir.

Bu tahminler içerisinden doğru sonuçlara en yakın olanları, borsa analiz uzmanlarının tahminleridir. Borsa tahmin uzmanlarına göre; salgın hastalığa karşı geliştirilen aşının uygulanması sonucunda çeşitli iş yerleri açılacak, bu sayede ekonomik alanda bir canlılık yaşanacaktır. Canlılık da hayatın her alanına yansıyacağı için, altın fiyatları üç aylık süre içerisinde ortalama olarak on lira kadar artacaktır.

Altın ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?
Altın ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

Doların yükselme durumu, altının yükselme durumuna benzer şekilde ilerleyen bir süreci gerektirir. Ancak altından farklı olarak; doların gün içerisinde daha fazla harcanabilir olması, ülkeler arası sorunların veya önemli gelişmelerin olmamasına bağlı olarak yerinde sayması durumları da vardır. Bu nedenle borsa uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelere göre dolar fiyatları, takip eden üç ay içerisinde en çok kırk yedi kuruş olacak şekilde bir artış sergileyecektir. Bu artış oranlarının bilinmesi; elde bulunan altın veya doların elden çıkarılması, daha fazla altın veya dolar alınmak istenmesi, yatırımda hangi aracın tercih edileceğine karar verilmesinde oldukça önemli rol oynar.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar