Parapiyasasi.net
Amazon’dan genel merkez inşaatını erteleme kararı
Yazar: -04 Mart 2023
7

Amazon’un gayrimenkul ve tesislerden sorumlu yetkilisi John Schoettler, yaptığı açıklamada, şirketin Virginia eyaletinde inşaatı devam eden genel merkezinde şimdiden 8 binden fazla kişiyi işe aldıklarını, bu çalışanların genel merkezin birinci kısmı olan ve inşaatı haziranda tamamlanacak Met Park yerleşkesinde çalışacağını belirtti.

Schoettler, işletme gereksinimlerine uygunluğundan emin olmak için alan planlarını her vakit değerlendirdiklerini ve Met Park yerleşkesinde 14 binden fazla çalışanı barındıracak alan olacağı için PenPlace olarak isimlendirilen ikinci yerleşkenin inşaatının tarihinde değişikliğe gidilmesine karar verildiğini söz etti.

Amazon’un ikinci genel merkezinin inşaatındaki erteleme kararının şirketin işten çıkarmalara gitmesinin akabinde gelmesi dikkati çekti.

ABD basınında yer alan haberlerde, Amazon Sözcüsü Zach Goldsztejn’ın inşaattaki ertelemenin şirketin 18 bini aşkın çalışanını etkileyen son işten çıkarmalarla irtibatının olduğunu belirttiği aktarıldı.​​​​​​​

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar