Parapiyasasi.net
Aracılar Küçükbaş Hayvan Alım Fiyatlarını Düşürdüler
Yazar: -17 Nisan 2020
18

Korona virüsü sebep olarak gösteren aracılar, küçükbaş hayvan Alım Fiyatlarını Düşürdüler. Karacabeyli küçükbaş hayvan yetiştiricileri ise kasaplardaki fiyatların aynı olmasına rağmen baskül fiyatlarının düşmesi ile zor duruma düştüklerini söylediler.

Yem Alamaz Duruma Geldiler

Bedri Işılak isimli besici, aracıların korona virüs salgınını bahane ederek baskül fiyatını düşürmesinin ardından yem alamaz duruma geldiklerini belirtti. yıllardır geçimini küçükbaş hayvancılık ile sürdürdüğünü ifade eden Işılak, önce korona virüs bahanesiyle kuzularının alınmadığı sonra ise 27 TL olan fiyatın 17 TL ye düşürüldüğünü söyledi. Ancak kasap fiyatlarında bir düşüş olmadığını belirten Bedri Işılak, yem alamayacak duruma geldiklerini söyledi.alim fiyatlarini dusurduler

Salgın Bahane Edildi

Fiyatlar yüzünden mağdur olduğunu ifade eden Recep Erdinç, yem fiyatlarının artış gösterdiğini belirtti. Yem fiyatları 10 TL artmasına rağmen kendilerinin baskül fiyatlarının düşmesi yem alamayacak duruma getirdiğini söyledi. Yetkililerin bir an önce bu duruma el atmasını istediğini belirtti. Alıcıların korona virüsü bahane ederek bu şekilde düşüş yapması yetiştiricileri çok zor duruma düşürdü.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.

hesap işletim ücreti almayan bankalar